Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
78 %
0kmh
0 %
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
Die
32 °
E martë, 27 Korrik, 2021

TAG

zef mazi

Mos-hapja e negociatave, kryenegociatori Mazi: BE s’ka kundërshtime për ne, i kemi plotësuar kushtet

Kryenegociatori i Shqipërisë për negociatat me BE-në, Zef Mazi i ftuar në studion e “Log” u shpreh se kushtet u plotësuan dhe vendet e...

Kryenegociatori Zef Mazi takime të rëndësishme në Poloni, zyrtarët polakë shprehin mbështetjen për integrimin e Shqipërisë

Kryenegociatori i Shqipërisë për integrimin në Bashkimin Europian, Zef Mazi, ditën e sotme ka zhvilluar një vizitë në Poloni, ku është takuar me emra...

Sekretari i Shtetit të Spanjës pret kryenegociatorin Zef Mazi: Mbështesim pranimin e Shqipërisë në BE dhe mbajtjen e Konferencës Ndërqeveritare në qershor

Kryenegociatori i Shqipërisë për anëtarësimin në BE, Zef Mazi, është takuar ditën e sotme me Sekretarin e Shtetit të Spanjës, Juan Gonzalez Barba.Sekretari spanjoll...

Shqipëria dërgon në Maqedoninë e Veriut, kryenegociatorin Zef Mazi: Çfarë qëndrimi do mbajmë për BE?!

Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut shtojnë “presionet” për të qenë në të njëjtën linjë në pritje të konferencës së parë ndërqeveritare për hapjen e...

Kryenegociatori Zef Mazi: Topi është në fushën e Shqipërisë, jo të BE-së! Të vazhdohet sjellja evropiane nga partitë politike

Këshilli Kombëtar i Integrimit Evropian, ka zhvilluar një takim online në lidhje me hapjen e negociatave me BE-në. Tema e takimit...

Zef Mazi takon zv.ministrin e Jashtëm grek: Hapi tjetër drejt BE-së me ndihmën e Greqisë

Kryenegociatori i Shqipërisë, Zef Mazi, ka takuar ditën e sotme zv.ministrin e jashtëm grek, Miltiadis Varvitsiotis, ku kanë diskutuar për integrimin europian të Shqipërisë....

U prezantua të enjten nga Rama, Meta pret sot në zyrë kryenegociatorin e Shqipërisë për Integrimin

Ditën e sotme presidenti Ilir Meta do të takojë kryengociatorin e Shqipërisë për Integrimin në BE, Zef Mazin, i cili u prezantua për herë...

‘Sa para do shkojnë për grupin negociator?’ Rama injoron totalisht gazetaren

‘Zoti Kryeministër, sa para do shkojnë për grupin negociator?” Është kjo pyetja që i bëri Ramës gazetarja e Ora News në...

Zef Mazi i prekur nga ‘lëvdatat’ e Ramës: Ndihem mjaft i nderuar nga fjalët tuaja! Ky është ushtrimi më i vështirë që ka marrë...

Zef Mazi kryenegociatori për zhvillimin e negociatave për anëtarësimin e Shqipërisë në BE, ka folur i prekur pas fjalës së kryeministrit Edi Rama. ...

Rama e zbulon për herë të parë: Zef Mazi është parë kandidat i mundshëm si President i Shqipërisë

Kryeministri Edi Rama ka prezantuar kryenegociatorin për zhvillimin e negociatave për anëtarësimin e Shqipërisë në BE, i cili do të jetë Zef Mazi. ...

Lajmet e fundit