Tirana
broken clouds
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
87 %
0.5kmh
78 %
Sht
11 °
Die
11 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
9 °
E shtunë, 28 Janar, 2023

TAG

Zarife Hasanaj

Mes lotësh kolegët nderojnë Zarife Hasanajn, dalin FOTOT nga ceremonia në Letoni

Është zhvilluar në Letoni një ditë pas vdekjes ceremonia e nderimit për efektiven e Forcave të Armatosura, Zarife Hasanaj, të rënë në krye të...

Vdekja e nëntetares dhe plagosja e dy ushtarakëve, niset drejt Letonisë Task-Forca e ngritur me urgjencë nga ministria e Mbrojtjes

Ditën e djeshme, si pasojë e shpërthimit të municioneve të paplasura, nëntetarja Zarife Hasanaj nuk ia doli dot, ndërsa major Klodian Tanushi dhe rreshter...

ZGJOHU NGA GJUMI DALLËNDYSHE!…

Shkruan Bledi Mane   Ata që vdesin rishtas kanë një zakon të keq. Si fillim mbyllin sytë, zemrën e vënë në...

Dalin detajet për nëntetaren Zarife Hasanaj dhe 2 ushtarakët e plagosur, majori me 3 fëmijë, rreshteri 2 herë baba (SKEDAT)

Dalin detaje të reja për jetën e tre ushtarakëve me mision në Letoni. Nëntetarja Zarife Hasanaj nuk ia doli dot, si pasojë e shpërthimit...

Kryeministri letonez për efektiven shqiptare Hasanaj: Ngushëllimet e mia, mirënjohje për Shqipërinë

Kryeministri letonez Krišjānis Kariņš ka reaguar në lidhje me vdekjen e efektives së FA, e cila ndërroi jetë nga shpërthimi i një mine në...

Vdekja e efektives shqiptare në Letoni, mediat britanike: Minat ishin të Luftës së Dytë Botërore

Gazeta e njohur Daily News ka dhënë detajet e incidentit të ndodhur ditën e sotme në Letoni, ku ka humbur jetën Nëntetarja Zarife Muharrem...

Zv.kryeministri i Letonisë ngushëllon familjarët e Zarife Hasanajt: Do hetohet me kujdes

Zëvendës-kryeministri i Letonisë, njëkohësisht ministër i Mbrojtjes, Artis Pabriks ka reaguar për vdekjen e efektives shqiptare dhe plagosjen e major Klodian Tanushit dhe rreshter...

Lleshaj mesazh ngushëllimi familjarëve të efektives: Respekt e mirënjohje të përjetshme

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka dhënë një mesazh ngushëllimi për familjarët e efektives së Forcave të Armatosura Zarife Hasanaj, e cila humbi jetën...

Nuk ngjan kohë dëshmorësh, por ja që dëshmorë ka

Nga Sonila Meço Zarifja, 32 vjeçare, efektive e Forcave të Armatosura, në misionin e mbrojtjes kolektive të NATO-s në Letoni humbi...

Familjarët e 3 efektivëve u njoftuan personalisht nga përfaqësues të FA, ja kush shkoi u dha lajmin për ngjarjen e kobshme

Një tragjedi ka tronditur sot mbarë opinionin publik. Shpërthimi i një mine i mori jetën efektives së Forcave të Armatosura Zarife...

Lajmet e fundit