Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
32 %
1kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
12 °
Sht
11 °
Die
9 °
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

TAG

Zarife Hasanaj

Nderimet e fundit për Zarife Hasanajn, trupi i pajetë i ushtarakes parakalon në bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’

Kanë përfunduar homazhet për nder të nëntetares Zarife Hasanaj. Në këto momente arkivoli me trupin e pajetë të ushtarkes po parakalon...

Lamtumira e fundit për Hasanajn, Xhaçka: Zarifja u bashkohet sot djemve e vajzave që dhanë jetën për atdheun

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka mbajti fjalën e lamtumirës për nder të nëntetares Zarife Hasanaj, e cila humbi jetën në Letoni. ...

Ra në krye të detyrës, krerët e shtetit marrin pjesë në homazhet e nëntetares, Zafire Hasanaj

Paraditen e sotme janë zhvilluar homazhet në ndërim të nëntetares së rënë në krye të detyrës në Letoni, Zarife Hasanaj. Përveç...

Sot ditë zie kombëtare, nisin homazhet për nëntetaren Zarife Hasanaj

Kanë nisur në këtë momente homazhet për nëntetaren e rënë në krye të detyrës Zarife Hasanaj. Ceremonia po zhvillohet tek Pallati i Kongreseve dhe...

E premtja shpallet ditë zie në nderim të nëntetares Zarife Hasanaj

Dita e nesërme është shpallur ditë zie në nderim të nëntetares Zarife Hasanaj, të rënë në krye të detyrës gjatë misionit në NATO-s në...

Familjarët në lot, mbërrin në Rinas trupi i pajetë i Zarife Hasanajt

Mbërrin në Shqipëri trupi i pajetë i nëntetares Zarife Hasanaj, shkruan Newsbomb.al. Në aeroportin e Rinasit sapo ka mbërritur avioni...

Shpërthimi i minës i mori jetën në Letoni, Meta vizitë në familjen e nëntetares Hasanaj

Presidenti Ilir Meta ka vizituar pasditen e sotme familjen e nëntetares së Forcave të Armatosura Zarife Hasanaj. Hasanaj humbi jetën ditën...

Vdiq në detyrë, NATO mesazh ngushëllimi për Hasanajn: Po vuajmë humbjen e njërës prej nesh

NATO ka dhënë një mesazh ngushëllimi për vdekjen e oficeres shqiptare të Forcave të Armatosura Zarife Hasanaj në krye të detyrës. ...

Lajmet e fundit