Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
86 %
0kmh
0 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
14 °
Enj
14 °
Pre
14 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

TAG

Zarife Hasanaj

U ndanë nga jeta tre vite më parë në krye të detyrës, Peleshi kujton dy Dëshmorët e Atdheut major Klodian Tanushi e nëntetar Zarife...

Sot mbushen tre vjet nga dita kur major Klodian Tanushi dhe nëntetar Zarife Hasanaj ranë në krye të detyrës, teksa ishin me mision në...

Humbën jetën në Letoni në bazën e NATO-s, dy ushtarakët shqiptarë do kujtohen gjithmonë pas vendosjes së MEMORIALIT

Zarife Hasanaj dhe Klodian Tanushi, dy ushtarakët shqiptarë që humbën jetën në Letoni, në bazën Adazi të NATO-s, do të kujtohen gjithmonë nga brezat...

Kryebashkiaku demokrat nderon ‘Dëshmoren e Kombit’, i vë kopshtit të fëmijëve emrin e Zarife Hasanajt

Bashkia e Kamzës me në krye demokratin Xelal Mziun, ka vendosur të nderojnë nëntetaren Zarife Hasanaj, e cila humbi jetën nga shpërthimi i një...

Lamtumira e fundit për Zarife Hasanajn, Rudina dhe Kiri Hajdari bashkë në ceremoninë mortore

Nëntetarja Zarife Hasanaj, e cila humbi jetën në Letoni u përcoll sot për në banesën e fundit. Ushtarakes iu dha lamtumira...

Mes lotëve dhe dhimbjes, përcillet për në banesën e fundit nëntetarja Zarife Hasanaj

Përcillet për në banesën e fundit nëntetarja Zarife Hasanaj. Ushtarkja do të prehet tek varrezat e Dëshmorëve. Me lot dhe...


Lajmet e fundit