Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
86 %
0kmh
0 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
14 °
Enj
14 °
Pre
14 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

TAG

Zani Caushi

Në kërkim të lirisë, Zani Caushi s’heq dorë, bën sërish kërkesë: Jam rehabilituar

Ish-kreu i bandës së Vlorës në ’97, Myrteza (Zani) Caushi duket se nuk do heqë dorë së kërkuari lirinë. Caushi edhe më parë ka kërkuar...

Skandali në Festivalin e RTSH, në sfond kënga “Jon” për eksodin e ’91, në ekran pamje nga Zani Çaushi dhe banda e tij

Mbrëmë ishte nata e dytë e Festivalit Kombëtar të Këngës në RTSH. Në këtë festivalit do të përcaktohet edhe se kush do të jetë...

Dy armiqtë e betuar që bashkëpunuan për t’u arratisur, Artan Hoxha tregon si Gaxhai dhe Zani Caushi gërmuan tunel pranë burgut

Gazetari Artan Hoxha ka treguar mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion” sesi dy nga armiqtë më të mëdhenj të vitt 1997, Zani Caushi dhe...

Zani Çaushi në kërkim të lirisë, paraqitet për të disatën herë në Gjykatën e Korçës

Ish-kreu i bandës së Vlorës në ’97, Myrteza (Zani) Caushi është paraqitur sërish në Gjykatën e Korçës në masa të rrepta sigurie. Caushi në Gjykatën...

Zani Çaushi kërkon lirim me kusht, Gjykata e Korçës ia rrëzon kërkesën: Nuk është rehabilituar

Zani Çaushi, një prej emrave më të njohur të botës së krimit para viteve 2000, i konsideruar si i forti i Çoles ka mbërritur...

Në kërkim të lirisë, shtyhet përsëri seanca ndaj Zani Caushit

Është shtyrë për të disatën herë radhazi seanca gjyqësore për Myrteza (Zani) Caushin në Gjykatën e Korçës. Gjykata ka shtyrë seancën e radhës për në...

Zani Çaushi në kërkim të lirisë, paraqitet për të disatën herë në Gjykatën e Korçës

Ish-kreu i bandës së Vlorës në ’97, Myrteza (Zani) Caushi është paraqitur sërish në Gjykatën e Korçës për të kërkuar përllogaritjen e ditëve të...

Zani Çaushi kërkon sërish lirinë, Gjykata e Korçës jep vendimin për dosjen e ish-kreut të bandës së Vlorës

Ish-kreu i bandës së Vlorës, Zani Caushi duket se është në kërkim të lirisë, pasi prej kohësh vijon me seancat gjyqësore. ...

Zani Caushi merr masë disiplinore në burgun e Drenovës, gjykata e Korçës shfuqizon vendimin

Ish-kreu i bandës së Vlorës Zani Caushi ka marrë masë disiplinore në burgun e Drenovës, por Gjykata e Korçës e ka shfuqizuar këtë vendim....

‘Jam rehabilituar dhe do punësohem…’ I dënuar me burg përjetë, ZANI ÇAUSHI drejt LIRIMIT?

Ish- kreu i bandës së Vlorës, Zani Çaushi kërkon lirimin me kusht. Aktualisht ai po vuan dënimin në Burgun e Drenovës...


Lajmet e fundit