Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
34 %
3.6kmh
0 %
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021

TAG

Zamira Rami

Gjykata i konvertoi dënimin dy ish-kryetarëve të Bashkisë në punë publike, reagon gazetari: Vendim qesharak, nëse shkel ligjin duhet të rrish në burg e...

Gazetari Flamur Vezaj përmes një postimi në rrjetet sociale e ka konsideruar si “qesharak” vendimin e marrë nga Gjykata e Posaçme e Apelit ditën...

E kallëzuar nga SPAK për “Shërdorim detyre”, Gjykata e Posaçme dënon ish-kryebashkiaken e Gjirokastrës Zamira Rami

Ish-kryebashkiakja e Gjirokastrës Zamira Rami dënohet me 1 vit shërbim prove. Vendimi për të është dhënë sot nga Gjykata e Posaçme kundër Krimit dhe...

SPAK çon në gjykatë ish-kryetaren e Bashkisë Gjirokastër: Shpërdoroi detyrën, prishi dy prona të ligjshme dhe u shkaktoi pronarëve miliona lekë dëm

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit ka kopsitur dosjen dhe kërkon të vërë para gjykatës ish-kryetaren e Bashkisë së Gjirokastrës, Zamira Rami. ...

Kryebashkiaku i ri i Gjirokastrës akuza Zamira Ramit: Ja kontratat që firmosi një ditë para largimit

Kryebashkiaku i ri socialist i Gjirokastrës Flamur Golemi nuk ka kursyer akuzat ndaj paraardhëses Zamira Rami, duke e akuzuar për abuzime me fondet. ...

Kallëzohet në Prokurori kryebashkiakja e Gjirokastrës Zamira Rami

Kryebashkiakja e LSI-së në Gjirokastër, Zamira Rami është kallëzuar në prokurori me akuzën “shpërdorim detyre”. Mësohet se Rami është kallëzuar nga...

Rama nuk i ndal sulmet ndaj LSI-së, ‘shigjeton’ nga Gjirokastra: Nuk ka pasur gadishmëri

Kreu i qeverisë Edi Rama në një bashkëbisedim me gazetarët nga Gjirokastra ka folur për të gjitha planet që do të vihen në zbatim...

Plas SHERRI në Bashki, zyrtari godet me GRUSHT nënkryetarin (EMRAT)

Një sherr ka ndodhur ditën e sotme në ambjentet e Bashkisë së Gjirokastrës, ku një punonjës mësohet se ka goditur me grusht nënkryetarin e...

Lajmet e fundit