Tirana
scattered clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
65 %
1kmh
40 %
Sht
23 °
Die
29 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021

TAG

Zamira Kita

“Gjirokastriti apo korçari”? Zamira Kita “zbulon” se kush është më kurnac: Sigurisht që më shumë…

Zamira Kita është një ndër aktoret më të dashura për publikun shqiptar. Aktorja korçare për vite me radhë ka dhënë kontributin e saj artistik...

E infektuar me Covid, aktorja publikon foto nga shtëpia dhe tregon surprizën me të cilën e gëzoi e motra

Drejtoresha e Qendrës së Artit dhe Kulturës në Korçë, Zamira Kita është infektuar me Covid.   Pas këtij lajmi aktorja ka...

Infektohet me koronavirus aktorja e njohur Zamira Kita

Drejtoresha e Qendrës së Artit dhe Kulturës në Korçë, Zamira Kita është infektuar nga koronavirusi. Së bashku me të është infektuar...

Fushata për teatër të ri, Edi RAMA publikon qëndrimin e aktores korçare: Jam për projektin që kemi parë (POSTIMI)

Kryeministri Rama vazhdon me fushatën ndërtimit të një teatri të ri duke paraqitur në profilin e tij në ‘’Facebook’’ qëndrimin e aktores Zamira Kita....

Koço Qendro sot mbush 92 vjeç, shëndetplotë dhe luan ende në skenë

Aktori i dashur për publikun Koço Qendro feston sot 92 vjetorin e lindjes.   Është aktorja korçare Zamira Kita ajo e...

Rindërtohet varri i të madhit Aleko Skali, aktorët vizitojnë mikun e tyre

Rindërtohet varri i themeluesit të teatrit të Korçës dhe aktorit të madh Aleko Skalit. Ashtu siç edhe kishin premtuar Rtsh Korça...

Zamira Kita shpërthen kundër Altin Bashës: Ti je shprehur shumë mirë, ndryshove tani, ku është e keqja të ndërtohet Teatri i ri (DEBATI)

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj është duke zhvilluar një takim me të gjithë artistët lidhur me çështjen e Teatrit Kombëtar. Mes...

Lajmet e fundit