Tirana
fog
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
100 %
0.5kmh
58 %
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
24 °
Sht
24 °
E martë, 30 Maj, 2023

TAG

zamira durda

“Fajtori i Gërdecit”, Zamira Durda: Fatmir Mediu dha urdhër që të silleshin armët në fabrikë, SPAK duhet të zbardhë dosjen!

Zamira Durda, nëna e 7-vjeçarit që humbi jetën në tragjedinë e Gërdecit tha se edhe pse kanë kaluar 15 vite, ende nuk është vënë...

“Djalin ma ka vrarë shteti”, Zamira Durda kërkon drejtësi: Prokurorët e SPAK më kanë kontaktuar, po pres vendimet e tyre

Zamira Durda, një nënë që humbi djalin 7 vjeç në tragjedinë e Gërdecit, thotë se djalin e saj e vrau shteti. Ajo është shprehur...

Një ditë pasi mori të pandehur Fatmir Mediun, SPAK thërret Zamira Durdën, nënën e 7 vjeçarit që u vra në Gërdec

Zamira Durda dhe bashkëshorti i saj Feruzani, janë thërritur këtë të mërkurë në SPAK. Ata janë personat që kanë bërë kallëzim ndaj ish-ministrit të...

Fatmir Mediu merret i pandehur nga SPAK për “Gërdecin”, Zamira Durda: Akuza ndaj tij, tallëse. Do e çoj në Strasburg!

Zamira Durda, nëna e një prej viktimave të shpërthimit në “Gërdec”, ka reaguar pas vendimit të SPAK, i cili ka marrë të pandehur ish-ministrin...

13 vite pas TRAGJEDISË së Gërdecit/ Humbi djalin 7-vjeçar, babanë dhe kunatën, Zamira Durda: Dëshmitarit iu dha azil në SHBA

Pas 13 vitesh nga tragjedia e Gërdecit, familjarët e 26 viktimave kanë kryer homazhe për të afërmit e tyre. Homazhet u...

Rikthehet vëmendja te dosja “Gërdeci”, djali avokat i Zamira Durdës i drejtohet OFL-së për vëllain e vrarë në shpërthimin tragjik

Geraldo Durda, djali avokat i Zamira Durdës, që humbi vëllanë e vogël 8 vjeç në tragjedinë e Gërdecit, duke parë lajmet e fundit për...

Protesta e studentëve, reagon djali i Zamirës  së Gërdecit: Nuk doni dialogim dhe negociata, tregojuni të rinjve rrugën si do t’i realizoni

Deklarata e kryemistrit Rama për moskërkimin e negocitave me PD, LSI dhe askënd në lidhje me qeverisjen universitare ka bërë të reagojnë shumë persona...

Zamira Durda: Nuk kam “Facebook” të lexoj ngushëllimet e Kodhelit

Në 9-vjetorin e tragjedisë së Gërdecit, ministrja e mbrojtjes Mimi Kodheli dhe ish-ministri i brendshëm Saimir Tahiri, kanë kujtuar 26 viktimat. Por edhe ky përvjetor,...

Lajmet e fundit