Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
94 %
1kmh
0 %
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
31 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021

TAG

Zall Herr

Foto+Video/ Zjarrëfikëset e Tiranës në aksion në shuarjen e zjarreve në Zall Herr, Mazrek dhe Sharrë

Flakët kanë pushtuar disa zona të vendit, duke u përhapur fuqishëm gjatë javëve të fundit. Forca të shumta të zjarrfikëseve prej ditësh kanë luftuar...

Veliaj: Premtim i mbajtur në kohë rekord; infrastruktura e re po rrit vlerën e pronës

Banorët e Mëlçizës, të cilët deri dje rrezikonin jetën duke kaluar në një urë të dëmtuar këmbësorësh me dërrasa, nga dita e sotme do...

Fshati Kasallë në Zall Herr me ujësjellës të ri këtë verë, Veliaj: Zgjidhje për 550 familje; punojmë me të njëjtën cilësi, si në qendër...

Afro 550 familje të fshatit Kasallë, në Njësinë Administrative Zall-Herr, të cilët prej 30 vitesh përdornin ujë pusi, tashmë do të kenë rrjetin e...

Pas përfundimit të “Defender 21”, ushtritë shqiptare dhe amerikane nisin trajnimin e përbashkët njëmujor në Zall Herr

Ditën e sotme zyratrët ushtarakë shqiptarë dhe amerikanë kanë nisur Trajnimin e Përbashkët njëmujor të Kombinuar të Shkëmbimit në bazën e Forcave Speciale Shqiptare...

Bashkia Tiranës i përgjigjet Metës: Mos ysht militantët e LSI për të bllokuar ndërtimin e shtëpive për familjet e prekura nga tërmeti

 Bashkia e Tiranës i bën apel Presidentit Ilir Meta që të mos pengojë futjen e banorëve të prekur nga tërmeti në Zall Herr në...

Ngjarja në Zall Herr, flet autori: Qëllova për vetëmbrojtje, më prenë rrugën

Detaje të reja janë zbardhur nga ngjarja që ndodhin mbrëmjen e djeshme ku një komando plagosi me pistoletë 26 vjeçarin Rexhep Qefalia dhe goditi...

Grabitja në Zall Herr/ Dëshmia e vajzës: Donin ta vrisnin babain, por kallashi u bllokua kur…

Detaje të reja janë bërë publike nga grabitja e ndodhur mbrëmë në Zall Herr, ku persona të maskuar si policië dhe me armë hynë...

Pas vizitës në Ukrainë, Rama rifillon takimet për rindërtimin pas tërmetit, shfaqet në Zall Herr

 Kryeministri Edi Rama, i shoqëruar nga kryetari i Bashkisë Tiranë Erion Veliaj ka vizituar shtëpinë e re të familjes së Riza Tafës në Zall...

Lajmet e fundit