Tirana
few clouds
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
32 %
3.1kmh
20 %
Sht
34 °
Die
37 °
Hën
36 °
Mar
37 °
Mër
38 °
E shtunë, 2 Korrik, 2022

TAG

zaev

Deklarata e fortë e Zaev: Me serbët jemi vëllezër

Kryetari i LSDM-se Zoran Zaev ka dhënë një intervistë për Kurir.tv ku ka deklaruar se nuk bën dallim mes maqedonasve dhe serbëve. ...

Zoran Zaev rrëfen tmerrin në Maqedoni, si e paralajmëruan protestuesit

Lideri i LSDM-së Zoran Zaev ka komentuar situatën e dhunshme të shkaktuar dje në Maqedoni dhe paralajmërimin që i bënë atij protestuesit. ...

Dhuna në Kuvendin maqedonas: Zaev, tentativë me paramendim për vrasje

Një ditë pas kaosit të ditës së djeshme në parlamentin Maqedonas kreu i LSDM-së Zoran Zaev ka dalë në një konferencë për shtyp duke...

Publikohen pamjet e rënda të sulmit ndaj Zaev, deputetja tërhiqet zvarrë për flokësh

Janë publikuar pamjet e rënda të sulmit ndaj Zaev në Kuvendin e Maqedonisë si dhe momentet kur deputetja tërhiqet për flokësh.  Pas...

Talat Xhaferi, shqiptari i parë në krye të Kuvendit të Maqedonisë, si u përshkallëzua protesta në pak minuta (PËRMBLEDHJA)

Kryetari i LSDM Zora Zaev i plagosur Po ashtu i plagosur ka mbetur dhe deputeti deputeti Damian Mançevski, i LSDM-së. Nga media raportohet se...

Paralajmërimi i frikshëm: Të hënën inskenohet incident dhe konflikt në Maqedoni

Portali maqedonas Maktel ka publikuar sot një artikull ku paralajëmron se qarqe pranë pushtetit aktual maqedonas po përpiqen të inskenojnë konflikt përmes një incidenti...

Maqedoni, reagon Zaev: Ivanov ka bërë grusht shteti për interesa kriminale

“Gjorgje ivanov me vendimin që të mos e jep mandatin, ka bërë grusht-shtet, duke e futur vendin në një krizë të thellë”, tha Zoran...

Ivanov nuk i jep mandatin Zaevit: Hiq dorë nga platforma shqiptare

Presidenti i Maqedonisë Gjorgje Ivanov nuk ka pranuar t’i japë mandatin për formimin e qeverisë liderit të LSDM, Zoran Zaev. Ivanov...

Ja sa deputet fitojnë partitë shqiptare në Maqedoni

LSDM-ja e Zoran Zaev ka qenë surpriza e zgjedhjeve në Maqedoni teksa ka lënë pas deri në këto momente VRMO-në e Nikolla Gruevskit. ...

Lajmet e fundit