Tirana
few clouds
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
32 %
3.1kmh
20 %
Sht
34 °
Die
37 °
Hën
36 °
Mar
37 °
Mër
38 °
E shtunë, 2 Korrik, 2022

TAG

zaev

Komedianët rus imitonin politikanët, Zaev mendonte se po bisedonte me Stoltenberg dhe Poroshenkon (VIDEO)

Kryeministri i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka rënë pre e dy imituesve dhe komedianëve rus, Vlladimir Kuznecov dhe Aleksej Stolljarov. ...

Ndryshimet në qeveri, Zaev tregon ministrat e rinj të kabinetit

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev pas paralajmërimit se do të rikonfiguronte kabinetin e tij qeveritar, ditën e sotme parlamenti maqedonas pas një...

Ndryshime në qeverinë maqedonase, Zaev tani edhe ministër i Financave

Kryeministri Zoran Zaev sot nga Vallandova deklaroi ndryshimet e reja në qeveri.     Gjashtë ministri do të pësojnë ndryshime: Ministër i...

Vendimi i Këshillit të Europës, Zaev: Konfirmohet fillimi i bisedimeve për anëtarësim në tetor

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ka bërë të ditur se konkluzionet e Këshillit të Europës konfirmojnë fillimin e bisedimeve për anëtarësimin e...

Zaev: S’ka zgjedhje të parakohshme

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev është treguar i vendosur që të mos ketë zgjedhje të parakohshme në këtë vend, edhe pse vet...

Negociata me Bashkimin Europian, Zaev: Kërkojmë një datë, jo anëtarësimin në BE

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ka kërkuar nga vendet anëtare të Bashkimit Europian që të caktojnë një datë të nisjes së bisedimeve...

Negociatat me BE, Zaev: NATO nuk do të lejojë krijimin e ‘Shqipërisë së Madhe’

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ka paralajmëruar se do të dorëhiqet nga pozita e kryeministrit nëse në qershor, Bashkimi Europian, nuk do...

Anëtarësimi i Maqedonisë së Veriut në BE, Zaev: Nëse nuk marrim datë për negociatat rrezikon të bjerë qeveria

Nëse vendi nuk merr datë për fillim të negociatave, ekziston rreziku të bie Qeveria, ka deklaruar kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev. ...

Presidenti i KE takon Zaev, ja çfarë qëndrimi ka për negociatat me Maqedoninë e Veriut  

Presidenti i Komisionit Europian, Jean Claude Juncker, ka deklaruar se për momentin nuk ka pajtim të plotë midis vendeve anëtare të BE-së për të...

Ndryshimet në qeveri, Zaev: Partnerët e koalicionit do të njoftohen për shkarkimet

Kryeministri Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ka njoftuar se nuk do të ketë ndryshime në qeveri pa lajmëruar edhe partnerët e koalicionit. ...

Lajmet e fundit