Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
18 %
2.1kmh
0 %
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
E enjte, 19 Maj, 2022

TAG

zaev

Përfundon takimi i Ohrit, Zoran Zaev zbulon ‘ofertën’ e tij: Ftojmë 5 vendet e tjera të Ballkanit të na bashkohen

Kryeministri Rama dhe homologu maqedonas Zaev bashkë me presidentin e Serbisë Aleksandër Vuçiç kanë dalë para mediave për të folur mbi nismat tregtare dhe...

‘Mini-Shengeni Ballkanik’/ Rama publikon foto pas takimit në Ohër, krah Zaev dhe Vuçiç

Pritet të mbahet ditën e sotme Samiti i Ohrit, i cili do të bëjë bashkë treshen politike Edi Rama, homologun e tij maqedonas Zoran...

Kryeministrja Bërnabiç përuron me Zaev pikën e re kufitare Serbi-Maqedoni e Veriut

Nga kjo javë Serbia dhe Maqedonia e Veriut, do të zbatojnë kontrollin e përbashkët të lëvizjes së njerëzve dhe mallrave në vendkalimin kufitar në...

Rasti ‘Reket’, Zaev nuk përmbahet: Një pederast nuk e rrëzon dot Qeverinë

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ka deklaruar se nuk do të lejojë që disa mafiozë, një gazetar i huaj dhe duke i...

Çështja ‘Reket’, Zaev mohon përfshirjen në zhvatje dhe korrupsion

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka mohuar përfshirjen në skandalin 'Reket', ku dyshohet të jetë përfshirë edhe prokurorja e Prokurorisë Speciale, Katica...

Shtet dhe prokurori të kapura nga korrupsioni, opozita në Maqedoni kërkon ‘kokën’ e kryprokurores dhe kryeministrit Zaev

Video-ja tregonte se si qarkullonin me valixhe paratë e zhvatura nga Kamçev.

Korrupsioni gjigant, Zaev mohon të jetë i përfshirë

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, mohon të jetë përfshirë në skandalin e njohur si “reketi” ku dyshohet të jetë përfshirë edhe prokurorja...

Zaev thumbon Gruevskin: Kthehu në shtëpi e shlyej dënimin, pastaj ndihmo vendin

Kryeministrin Zoran Zaev e kanë pyetur gazetarët për statusin e ish-kryeministrit Nikolla Gruevski, i cili ka shkruar se ndien keqardhje dhe i vjen që...

Ra në kurthin e rusëve, Zaev tjetër sqarim: Nuk kam thënë asgjë më shumë…

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ka folur rreth kurthit që i bënë komedianët rusë, të cilët iu drejtuan si ish-presidenti i Ukrainës,...

Përgjimet e Zaev, Gjosha: Samiti i Berlinit duhet të ndërhyjë urgjentisht, po të ishte Rama…

Ish-deputetja e LSI, Klajda Gjosha ka komentuar  përgjimet që iu bënë kryeministrit Zaev me komedianët. Përmes një statusi në ‘Facebook’, Gjosha...

Lajmet e fundit