Tirana
light rain
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
49 %
2.6kmh
75 %
Hën
21 °
Mar
22 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
E hënë, 26 Shtator, 2022

TAG

zaev

Rezultati i dobët në zgjedhjet lokale, jep dorëheqjen kryeministri Zoran Zaev

Kryetari i Lidhjes Socialiste Demokrate në Maqedoninë e Veriut, Zoran Zaev ka dhënë dorëheqjen. Në daljen e parë pas zgjedhjeve lokale në vend, të cilat...

A do të japë dorëheqje pas tragjedisë në spitalin Covid? Zaev: Ngjarje të tilla ndodhin kudo në botë

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev në një deklaratë për mediat ka përjashtuar kategorisht vendimin për dorëheqje.  “E kuptoj si akt moral dorëheqjen e...

ÇUDIA/ Mysafirët ballkanikë qerasen me misra të pjekur nga shitësi ambulant; për herë të parë shohim Edi Ramën me misër në dorë (FOTOT)

Një gjetje ndryshe për të pritur miqtë e ballkanit në forumin ekonomik. Mysafirët e Ballkanit, para se të fillonin aktivitetin e sotëm, ditën e...

Zaev: Të drejtat e qytetarëve tanë garantohen me Kushtetutë pavarësisht grupeve etnike

Bllokimi nga Bullgaria i Maqedonisë së Veriut për anëtarësim në BE dhe censusi i ri janë disa nga sfidat pët të cilat flet në...

Bullgaria ‘bllok’ Maqedonisë së Veriut për negociatat, Zaev: U shkel pakti i Fqinjësisë së Mirë

Bullgaria i vendosi Maqedonisë së Veriut bllokadën e parë, në takimin e ambasadorëve të BE-së ku u shqyrtua korniza negociuese për Shkupin. ...

Shumë ministra për një shtet të vogël, Zaev ‘shkrin’ 7 ministri pa portofolë në Maqedoninë e Veriut

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev, pas arritje së marrëveshjes me BDI-në e shqiptarëve për të formuar qeverinë e re, ka vendosur që...

Maqedoni e Veriut/ Zaev merr mandatin nga Pendarovski, 20 ditë kohë për formimin e qeverisë së re

Kreu i LSDM-së në Maqedoninë e Veriut, Zoran Zaev ka marrë ditën e sotme mandatin për formimin e qeverisë së re. ...

Zaev bie sërish pre e kamerës së fshehtë, mendon se flet me aktivisten Greta Thunberg dhe shajnë Macronin

Komedianët rusë Vovan dhe Lexus e morën në telefon kryeministrin e Maqedonisë së Veriut për të diskutuar për presidentin e Francës Emmanuel Macron dhe...

Takoi një gazetar të infektuar me COVID-19, vetëizolohet kryeministri në detyrë Zoran Zaev

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në konferencën e jashtëzakonshme për shtyp njoftoi se dy liderët e partive më të mëdha në vend janë në...

Samiti i Ohrit, Zaev dhe Pendarovski takim të fshehtë me Aleksandër Soros

Dje në Samitin e Ohrit bëhet me dije se ka qenë i pranishëm edhe djali i filantropit të majtë George Soros, Aleksandër Soros, së...

Lajmet e fundit