Tirana
heavy intensity rain
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
76 %
3.1kmh
75 %
Hën
11 °
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
E hënë, 27 Mars, 2023

TAG

YURI KIM

Yuri Kim mbledhje online me disa Kryetarë të Bashkive: Faleminderit që i mbani qytetarët të sigurtë

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka zhvilluar një takim online me Kryetarët e Bashkive Tiranë, Korçë, Fier dhe prefektin e Durrësit. ...

Ambasadorja Yuri Kim nuk shëtit dot Shqipërinë: A mund të më ndihmoni me foto nga vendi juaj?

Në kushtet e karantinës, ambasadorja e re Yuri Kim nuk shëtit dot Shqipërinë e për këtë ka menduar një zgjidhje tjetër; të ftojë qytetarët...

‘S’është koha për politikë’, Basha i përgjigjet Yuri Kim: Faleminderit për ndihmën, por PD do vazhdojë të kërkojë transparencë nga qeveria

Lulzim Basha ka reaguar në lidhje me një shënim në twitter të ambasadores së SHBA-së Yuri Kim, e cila u bën thirrje krerëve të...

Së shpejti një strukturë e re e NATOS-s në Kuçovë, e konfirmon ambasadorja amerikane

Së shpejti do të ngrihet një strukturë e re e NATOS-s në Kuçovë. Lajmin e ka dhënë ambasadorja amerikane në Shqipëri...

Yuri Kim mesazh të rëndësishëm: Avioni i fundit nga Tirana niset nesër, nëse nuk jeni të përgatitur të qendroni në Shqipëri, na kontaktoni

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka dhënë një mesazh të rëndësishëm për shtetasit amerikanë që ndodhen në Shqipëri. Ajo bën me dije...

Ambasadorja Kim: SHBA-të 100 milionë dollarë për të ndihmuar Shqipërinë dhe vende të tjera në luftën ndaj COVID- 19

“Shtetet e Bashkuara kanë premtuar deri në 100 milionë dollarë për të ndihmuar miq si Shqipëria dhe vende të tjera për të luftuar COVID-19.”...

Yuri Kim ngre në piedestal gratë shqiptare: Meritojnë respekt për gjithçka që bëjnë për familjet e tyre, vendin dhe botën

Amasadorja e SHBA në Tiranë Yuri Kim ka bërë një urim mjaft të veçantë në ditën ndërkombëtare të gruas.  Në postimin...

Ambasadorja Yuri Kim takim me Ministren e Kulturës: Konfirmojmë dhurimin e 800 mijë dollarëve për rindërtimin e objekteve kulturore

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka takuar Ministren e Kulturës, Elva Margariti, duke i konfirmuar fondin prej 800 mijë eurosh që Shtetet e Bashkuara të...

Kryemadhi takon për herë të dytë ambasadoren e SHBA: LSI e angazhuar për përfundimin e reformës zgjedhore brenda 15 marsit

Ditën e sotme, kryetarja e LSI Monika Kryemadhi ka zhvilluar një takim me Ambasadoren e SHBA-së, Yuri Kim. Takimi ka zgjatur...

‘MOS lejoni fajtorët t’i shpëtojnë drejtesisë’, mesazhi i prerë i ambasadores amerikane për prokurorin e përgjithshëm (Fjala e plotë)

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka qenë e ftuar në Konferencën "Sfidat e Prokurorisë së Përgjithshme nën Dritën e Reformës në Drejtësi", së bashku me...

Lajmet e fundit