Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1kmh
0 %
Sht
16 °
Die
17 °
Hën
15 °
Mar
13 °
Mër
9 °
E shtunë, 1 Prill, 2023

TAG

YURI KIM

VIDEO PËR TË MOS U HUMBUR/ Yuri Kim i blen të moshuarit gjithë çajin e malit, para syve të policëve bashkiakë

Ambasadorja Yuri Kim është filmuar në Sheshin Skënderbej teksa blen një krah me çaj mali, nga një zotëri i moshuar që endet çdo ditë...

Sali Berisha akuzon Yuri Kim nga selia e PD: Ndërhyri në mënyrë brutale në gjyq, do Lulzim Bashën si kufomë në krye të partisë!

Ish-kryeministri Sali Berisha ka akuzuar drejtpërdrejt ambasadoren Yuri Kim, për vendimin e djeshëm të Gjykatës së Apelit, e cila e dërgoi çështjen për vulën...

“Putin e kishte gabim”, Yuri Kim: S’kemi për të harruar përdhunimet, rrëmbimet dhe pamjet e qyteteve të shkatërruara në Ukrainë nga Rusia

Kryeqyteti i Shqipërisë, Tirana ka manifestuar këtë të enjte në mbështetje të qytetarëve ukrainas, në një vjetorin e nisjes së agresionit rus. Të pranishëm në...

Berisha sulmon Yuri Kim dhe kryetaren e re të Kushtetueses: Po të duam për 3 minuta jemi brenda në parlament!

Kreu i Partisë Demokratike Sali Berisha ka sulmuar ambasadren e SHBA Yuri Kim në protestën e sotme që u zhvillu para Kuvendit. Lideri demokrat shënjestroi...

“Gur mbi gur”, Yuri Kim uron kryetaren e re të Kushtetueses: Reforma në drejtësi nuk është e përsosur, ama po ecën përpara

Ambasadorja Yuri Kim ka uruar Holta Zaçajn për zgjedhjen në krye të Gjykatës Kushtetuese. Diplomatja e lartë amerikane thekson se Zaçaj është kryetarja e...

Politika shqiptare “zien” nga çështja e McGonigal, shfaqet Yuri Kim dhe flet për invesimet e zbatimin e reformës në drejtësi

Ambasadorja e  SHBA në Tiranë, Yuri Kim ka bërë me dije se investimet e huaja direkte janë rritur me 80% dhe  eksportet shqiptrae janë...

Yuri Kim shkon në Kuvend, takim me kryetarët e Komisionit të Integrimit

Ambasadorja Yuri Kim ka mbërritur paraditen e kësaj të premteje në ambientet e Kryesisë së Kuvendit. Raportohet se diplomatja e lartë amerikane do të...

Avioni u rrëzua në Shqipëri, Yuri Kim shkon në shtëpinë që strehoi infermierët dhe mjekët amerikanë: Banesa e shqiptarit e Zotit dhe e mikut

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në vendin tonë, Yuri Kim, ka vizituar një familje e cila ka strehuar infermierët dhe mjekët amerikanë,...

Yuri Kim në Cërrik dhe Belsh, takon mësues, nxënës dhe banorë të zonës

Diplomatja e lartë amerikane në Tiranë, Yuri Kim, ka udhëtuar dje drejt Cërrikut dhe Belshit ku është takuar me nxënës, mësues, zyrtarë të bashkive...

Kim poston foto me miken e saj nga sheshi Skënderbeu: Na kujton premtimin e pathyeshëm mes dy vendeve tona të mëdha

Ambadsadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim ka ndarë një foto me miken e saj nga Sheshi Skënderbeu në Tiranë. Ajo teksa ndan foton shkruan...

Lajmet e fundit