Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
49 %
1kmh
0 %
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
27 °
Mar
29 °
Mër
30 °
E shtunë, 21 Maj, 2022

TAG

YURI KIM

Yuri Kim flet shqip, mesazhi i fortë para qytetarëve: Bashkimi bën fuqi! Ky është vend i Shqiponjave

Ambasadorja Yuri Kim, nga “Java e Amerikës” ka dhënë mesazh tepër të fuqishëm pas debateve politike në vend. Gjatë fjalës së saj Yuri Kim kujtoi...

Java amerikane, Yuri Kim ftesë qytetarëve nga Sheshi Skënderbej: Jam këtu, shpresoj…

Gjatë kësaj jave në Tiranë po zhvillohet Java Amerikane, ku janë organizuar aktivitete të shumta që tregojnë kulturën dhe traditat e SHBA-ve. Sot në Sheshin...

FOTO/ Me kokoshka dhe Coca-Cola në duar, Yuri Kim shfaqet më sportive se asnjëherë

Ambasadorja e SHBA-së në vendin tonë është “zhveshur” komplet nga kostumi i zyrtares duke sjellë në “Javën e Amerikës” një Yuri Kim shumë ndryshe...

Apeli merr në dorë fatin e PD, Berisha: Nuk kemi asnjë kopje të vendimit, ndërhyrje e Edi Ramës dhe Yuri Kim

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka reaguar pas deklaratës së Gjykatës së Apelit, lidhur me vendimin e marrë për caktimin e gjyqtarëve me short që do...

100 vjetori i marrëdhënieve SHBA-Shqipëri, Yuri Kim: Së bashku po luftojmë korrupsionin, ka një lidhje të pathyeshme mes dy vendeve

Ambasadorja e SHBA Yuri Kim, ka folur në 100 vjetorin e marrëdhënieve të Shteteve të Bashkuara të Amerikës me Shqipërinë. Ajo është shprehur se së...

Deklaratat e Kim për Skënderbeun “shqetësojnë” Berishën: Ai na frymëzon ne! Çdo dashuri tjetër është “Fake”

Ish-kryeministri Sali Berisha ka përmendur heroin kombëtar Skënderbeun, si shembull për bashkimin e demokratëve dhe gjithë shqiptarëve, gjatë një takimi me militantët e PD-së...

Yuri Kim ju fton në “Javën Amerikane”: Ejani me familjet tuaja të shijoni muzikë dhe ushqim, të gjitha janë pa pagesë

Javën e ardhshme në Tiranë dhe në disa qytete të tjerë të vendit do të zhvillohen aktivitete në kuadër të "Javës Amerikane", për 100...

Yuri Kim paralajmëron: “Ndërpresim” marrëdhëniet me PD nëse në krye vjen Berisha! “Non grata” e tij nuk hiqet as nëse ndryshon administrata në SHBA

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka paralajmëruar se marrëdhëniet me Partinë Demokratike nuk do të jenë normale nëse në krye të saj vjen ish-kryeministri Sali...

Yuri Kim reagon për herë të parë për peticionin ndaj saj: Unë përfaqësoj Presidentin e SHBA! Do të vazhdojmë t’u kërkojmë llogari atyre që...

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka reaguar për herë të parë për peticionin online të krijuar ndaj saj, ku i kërkohej Departamentit të Shtetit që...

Kërkesa e Ramës ndaj SPAK për hetimin e Berishës dhe Metës, flet Yuri Kim: Nuk duam të shohim përmendjen e emrave specifikë, por…

Ambasadorja amerikane Yuri Kim, ka komentuar kërkesën e kryeministrit Rama ndaj SPAK për të hetuar Sali Berishën dhe Presidentin Ilir Meta. Ajo u shpreh në...

Lajmet e fundit