Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
38 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

xhudo

Kosova e pandalshme në xhudo, Akil Gjakova ‘i artë’ në Budapest

Sportisti shqiptar nga Kosova Akil Gjakova merr medaljen e artë në xhudo në turneun e Grand Prix në Hungari. Pas kampioneve...

Shqipëria në Kampionatin Ballkanik Senior, e treta në sportin e Xhudos

Shqipëria ka marrë pjesë në Kampionatin Ballkanik Senior në xhuda që u zhvillua në Maqedoni. Armando Mollosmani nga Elbasani ishte një...

Operohet në Slloveni kampionia shqiptare, ja ç’thonë mjekët pas ndërhyrjes

Kampionia Olimpike në xhudo, Majlinda Kelmendi ka operuar me sukses ligamentet e këmbës dhe rehabilitimin pritet ta vazhdojë në Slloveni. Trajneri i...

“Xhudistja më e mirë në botë”, fjalët emocionuese të Majlinda Kelmendit

Federata Ndërkombëtare e Xhudos ka shpallur Majlinda Kelmendin xhudisten më të mirë në botë. Majlinda Kelmendi ka falënderuar Presidentin e Federatës Ndërkombëtare të Xhudos,...

Majlinda Kelmendi mposht rusen dhe shpallet kampione e Europës

Majlinda Kelmendi është shpallur kampione e re e Europës. Xhudistja kosovare e ka fituar këtë çmim për herë të tretë në...

Nuk ndalet Majlinda Kelmendi, fiton medaljen e artë në Paris

Majlinda Kelmendi ka bërë sërish krenar shqiptarët me fitoren e saj të radhës në xhudo. Xhudistja nga Kosova ka fituar medaljen e artë në...

Federata Botërore mbulon në “ar” Majlinda Kelmendin

Majlinda Kelmendi ka arritur të përfitojë një fond prej 50 mijë dollarësh që ka akorduar Federata Botërore e Xhudos. Kampionia olimpike e xhudos hyri...

“Jam gati t’i dhuroj Shqipërisë një kampione bote, por me një kusht”

Driton Kuka, trajner Kampion Bote në xhudo, bashkë me sportisten Majlinda Kelmendi kanë rrëfyer në emisioni “Pasdite në Top Channel” se nuk pranojnë asnjë...

Majlinda Kelmendi mbërrin në Kosovë: Medaljen e artë ia dedikoj Republikës dhe popullit tim

Xhudistja e medaljes së artë, Majlinda Kelmendi, ka mbërritur ditën e sotme në Kosovë ku është pritur nga qytetarë të shumtë dhe krerë të...

Xhudisti egjiptian refuzon t’i japë dorën kundërshtarit izraelit, shpërthejnë spektatorët (Foto)

Qindra spektatorë kanë thirrur kundër veprimit të xhudistit egjiptian Islam El Shehaby i cili refuzoi t’i japë dorën kundërshtarit të tij gjatë Lojërave Olimpike...

Lajmet e fundit