Tirana
overcast clouds
21.2 ° C
21.2 °
21.2 °
56 %
4.1kmh
89 %
Mër
20 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
30 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021

TAG

xhorxh soros

Berisha i prerë: Pas “non-gratas” time qendron Rama dhe Xhorxh Soros

Ish-kryeministri Sali Berisha ka thënë sot në një intervistë për Tv Klan se deklarata e zëdhënësit të Departamentit Amerikan të Shtetit, provoi bindjen e...

Lufta ndaj covid-19, Xhorxh Soros jep 1 milionë euro për Budapestin

Xhorxh Soros, biznesmeni miliarder 89-vjeçar, tha sot se Fondacionet e tij për Shoqërinë e Hapur do të kontribuojnë 1 milionë euro për Budapestin, në...

Si e njoha unë Xhorxh Soros

Nga Erjona Shehu Nuk e kam takuar ndonjëherë Soros! E njoh vetëm nga thashethemet politike të vendit tim dhe nga motori...

Sajoi sulm racor, Xhorxh Soros i dhuroi 408 mijë dollarë prokurores që rrëzoi 16 akuza për aktorin e njohur

Filantropisti i majtë George Soros ka dhuruar 408,000 dollarë në mbështetetje të  Prokurorit të shtetit të Cook County, Kim Fox, prokurori në rastin e...

Gara në PD “përplas” Selamin dhe Bashën, shkak lidhja me miliarderin Soros

Dy kandidatët për liderin e ri të Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe Eduart Selami kanë qenë në Korçë për të shpalosur platformën e tyre...

Lajmet e fundit