Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
83 %
1kmh
0 %
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
Die
41 °
E mërkurë, 28 Korrik, 2021

TAG

xhorxh bush

Rama “e thotë hapur” në mes të Athinës: Jam kryeministri piktor dhe piktori kryeministër më i mirë në botë, Xhorxh Bush u përpoq, por...

Kryeministri Rama i cili është duke marrë pjesë në edicionin e 23-të “Symi Symposium”, organizuar e drejtuar nga ish-kryeministri grek Papandreou, nuk mund të...

Edi Paloka pa fjalë pas “non-gratas” së Berishës, nxjerr foton e ish-kryeministrit me Bushin, Ramës i kujton takimin me Vuçiç

Deputeti i ardhshëm i Kuvendit të Shqipërisë. I dalë nga zgjedhjet e 25 prillit në qarkun e Durrësit ka reaguar pas vendimit të DASH,...

‘Paralajmërim profetik’, Xhorxh Bush 15 vite më parë: Një pandemi po vjen, duhet të përgatitemi tani (VIDEO)

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një video ku ish-Presidenti i SHBA, George W Bush paralajmëronte 15 vite më parë për pandemi. ...

Ish-presidenti Bush e thotë hapur: Kam votuar për Hillari Clinton në 2015-ën

Ish-presidenti republikan, George H.W. Bush (1989-1993) votoi për kandidaten demokrate Hillary Clinton në zgjedhjet presidenciale të 2016, duke e cilësuar atë i cili ishte...

Eventi i madh bën bashkë tre presidentët amerikanë (FOTO)

Tre ish-presidentë amerikanë  Obama, Xhorxh Bush dhe Bill Klinton ishin të pranishëm në ceremoninë e inaugurimit të “Kupa Presidenciale e Golt”, një event i...

Basha takoi presidentin e SHBA-ve, zbuloni mesazhin që i komunikoi për shqiptarët dhe Kosovën

Kreu i Partisë Demokratike ka përkujtuar sot, ditën kur ai priti në aeroportin e Rinasit ish presidentin e Amerikës, Xhorxh W Bush. Asokohe Basha...

Zyrtari i CIA që mori në pyetje Saddam Hussein: SHBA gaboi rëndë

Personi i parë i cili mori në pyetje Saddam Hussein pas kapjes së tij nga forcat amerikane në vitin 2003 thotë se ishte mëse...

Lajmet e fundit