Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
35 %
5.1kmh
0 %
Die
5 °
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
6 °
Enj
7 °
E diel, 5 Shkurt, 2023

TAG

xhihad

Dëbohen dy të rinj shqiptarë nga Italia, predikonin Xhihad

Dy djem të rinj shqiptarë janë dëbuar nga Italia, për shkak të lidhjeve me rrjetet e terrorizmit, sipas policisë italiane. Shqiptarët...

Alarmi: Muxhahedinët bashkëpunim me Mafian Shqiptare, rekrutojnë fëmijë

Një artikull i publikuar në tabloidin Huffingtonpost ngre alarmin se në Shqipëri ekziston një kërcënim i heshtur për të gjithë Europën, grupi prej gati...

ISIS deklaron xhihad mbi Rusinë dhe Vladimir Putin (Video e plotë)

Shteti Islamik ka publikuar një video të re ku i bën thirrje militantëve të vetë të nisin luftën e shenjtë, xhihadin, në Rusi. ...

Xhihadisti tenton t’i fshihet bombarduesit duke vendosur disa shkurre ne kokë (Video)

Një video e publikuar në internet tregon tentativën e çuditshme por edhe qesharake të një luftëtari të Shtetit Islamik që tenton të kamuflohet. ...

Alarm për bombë, zbrazet qendra tregtare

Një valixhe e braktisur në ambientet e një qendre tregtare ka shkaktuar panik te njerëzit dhe autoritetet të cilat kanë ndërhyrë menjëheë duke kryer...

Një prej imamëve me agjenci turistike, dërgonte shqiptarët në Siri

Në Gjykatën e Krimeve të Rënda ka nisur ditën e sotme ballafaqimi i deklarimeve të 9 imamëve të vetëshpallur, të cilët akuzohen se kanë...

“Brezi i humbur”, Daily Mail reportazh për rininë xhihadiste kosovare

Qindra djem dhe vajza kosovarë po braktisin shtëpitë e tyre për t’iu bashkuar ISIS në Siri, duke lënë pas prindërit e tronditur. ...

Revista e ISIS, në numrin e ri bëhet thirrje për sulme në Australi (Foto)

Numri i ri i revistës propagandistike të Shtetit Islamik i bën thirrje xhihadistëve të shënjestrojnë në veçanti Australinë. Mes artikujve propagandistikë, në...

Arrestohet në Mitrovicë 21 vjeçarja e dyshuar për lidhje me terroristët

Familjarët e 21 vjeçares Elma, e dyshuar për lidhje me terroristët

Lajmet e fundit