Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1.5kmh
0 %
Pre
19 °
Sht
18 °
Die
18 °
Hën
16 °
Mar
9 °
E premte, 24 Mars, 2023

TAG

Xhenova

“Do bëj ca lekë dhe do kthehem”, si u zbulua Zefi, ‘Rambo’ shqiptar që kishte kryer 27 vjedhje në Itali (EMRI-FOTO)

Një 48-vjeçar shqiptar ka rënë në prangat e policisë italiane, pasi akuzohet si autor i disa grabitjeve në zonën e Xhenovas. Zef Tirtja prej...

Tmerr në Itali, dallga godet restorantin dhe përmbyt çdo gjë (Video)

Prej disa ditësh Italia po përjeton fatkeqësi të mëdha natyrore nga moti i keq. Dhjetra persona kanë humbur jetën ndërsa dëmet...

Edi Rama për Telenord: Humbëm dy djem të mirë

Kryeministri Edi Rama, në një lidhje direkte me televizionin italian Telenord ka komentuar vendimin e qeverisë së tij për të pranuar 20 emigrantë nga...

Policia italiane arreston në flagrancë shqiptarin me 93 kilogram drogë në Xhenova

Karabinierët në San Martino arrestuan një shqiptar 40 vjeçar, që iu gjetën një sasi prej 93 kilogramë marihuana. Policia për të...

Lajmet e fundit