Tirana
clear sky
-4.5 ° C
-4.5 °
-4.5 °
80 %
1.5kmh
0 %
Enj
8 °
Pre
10 °
Sht
9 °
Die
10 °
Hën
9 °
E enjte, 27 Janar, 2022

TAG

xhelal zvelca

Firmoset marrëveshja: Etnitet i njëjtë në kufirin Shqipëri-Kosovë, përfitojnë 300 mijë banorë, do pajisen me leje të veçantë

Ministrat e Brendshëm Bledi Çuçi dhe Xhelal Zvelça kanë firmosur sot një marrëveshje të përbashkët për krijimin e një etniteti të njëjtë territorialo-administrativ, nga i...

Leje 5 vjeçare e qëndrimit, Rama ua thotë troç dy ministrave: Përse nuk e hiqni fare?! Të jetojnë njerëzit ku të duan, në Kosovë...

Kryeministri Rama ka kërkuar nga dy ministrat e Brendshëm të Shqipërisë dhe Kosovës, Xhelal Zvelça dhe Bledi Çuçi, që leja 5 vjeçare e qëndrimit...

Nga lëvizja e lirë e njerëzve tek pika e re e kalimit në Shishtavec, çfarë diskutoi ministri Bledi Çuçi me homologun kosovar sot në...

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi zhvilloi sot një vizitë zyrtare në Kosovë. Gjatë takimit me homologun e tij, Xhelal Sveçla, dy ministrat diskutuan për...

Lajmet e fundit