Tirana
broken clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
87 %
0.5kmh
75 %
Mër
14 °
Enj
14 °
Pre
15 °
Sht
16 °
Die
12 °
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

TAG

Xhelal Svecla

Deklarata e fortë e ministrit Xhelal Sveçla: 578 policë serbë janë dorëhequr, u kërcënuan me jetë

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, tha se në drejtorinë rajonale të Policisë së Kosovës në Mitrovicën e Veriut janë paraqitur afro 600...

“Daria Aslamova, spiune e konfirmuar”, ministri i Brendshëm i Kosovës: Dëshmi e ndërhyrjes ruse në veri të Kosovës

Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla ka reaguar pas shpalljes “non grata” për pesë vitet e ardhshme të gazetares ruse Daria Aslamova, pasi...

Kapet “spiunia” e njohur ruse në tentativë për të hyrë në Kosovë, Sveçla: Po provojmë të zbardhim qëllimet e saj

Autoritetet e Kosovës kanë ndaluar Daria Aslamova-n, e dyshuar si spiune e inteligjencës ushtarake ruse, e cila po provonte të hynte në Kosovë nga...

Rama ultimatum dy ministrave nga Prishtina: Të jetë hera e fundit që bëjmë marrëveshje për zbatim marrëveshjeje (PYETJET ME SPEC)

Në mbledhjen e tetë mes dy qeverive, asaj të Kosovës dhe Shqipërisë, e cila po mbahet në Prishtinë, nuk kanë munguar as batutat dhe...


Lajmet e fundit