Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
71 %
1kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
23 °
E martë, 4 Tetor, 2022

TAG

Xhelal Mziu

Kryebashkiaku i Kamzës, Rakip Suli shkon në SPAK

Kryebashkiaku i Kamzës, Rakip Suli mëngjesin e sotëm ka shkuar në SPAK. Bëhet me dije se Suli ka shkuar në SPAK për të folur në...

VIDEO/ “Mos më bëj mua si papagall”, Mziu përplaset me Ndreun në Komision: Mos kalo në rolin e policit ordiner…

Me debat është zhvilluar Komisioni i Posaçëm Parlamentar, ku diskutohej për “Reformën Administrativo-Territoriale”. Në këtë mbledhje pati një përplasje mes ish-kryebashkiakut të Kamzës Xhelal Mziu...

Xhelal Mziu dhe Tomorr Alizoti i bashkohen Berishës, kryetari “i shpërblen” me postet e rëndësishme

Deputetët demokratë Xhelal Mziu dhe Tomorr Alizoti i janë bashkuar grupit të kryetarit të Partisë Demokratike, Sali Berisha. Burime për mediat bëjnë me dije se...

“Vëllezër, jemi me ju”, Xhelal Mziu ngatërron flamurin e Kosovës me atë të Somalisë (Foto)

Deputeti dibran Xhelal Mziu ka shprehur ditën e sotme shqetësimin e tij për situatën në veri të Kosovës. Teksa shpreh solidaritetin me “vëllezërit Kosovarë”, Mziu...

Mziu del nga SPAK pas 3 orësh: S’mund të flas më tepër! Denoncimi është bërë nën ankthin e zgjedhjeve të parakohshme

Deputeti i Partisë Demokratike, Xhelal Mziu, ka dalë pas tre orësh nga SPAK ku u mor në pyetje lidhur me akuzat e bëra nga...

Xhelal Mziu përfundon në SPAK

Deputeti i Partisë Demokratike, Xhelal Mziu, paraditen e kësaj të mërkure është paraqitur pranë ambienteve të Prokurorisë së Posaçme. Burime për mediat bëjnë me dije...

“Je shumë trendy”, Balluku përplaset me Mziun në Kuvend: Ndoshta më do me shami të kuqe, por…

Janë përplasur gjatë interpelancës ministra Belinda Balluku me deputetin e PD, Xhelal Mziu në Kuvend. Ata janë përplasur pasi Mziu i komentoi pamjen duke e...

Xhelal Mziu akuza për Rrugën e Arbrit, Balluku i përgjigjet me shifra: Ka ndryshuar jetën e qytetarëve (DEBATI)

Deputeti i PD-së Xhelal Mziu në interpelancën e kërkuar me ministren e Infrastrukturës dhe Energjetikës, Belinda Balluku, për ecurinë e punimeve në rrugën e...

Xhelal Mziu: Nuk do të shkoj në protestë për interesin e Berishës, por për qytetarët

Deputeti demokrat  Xhelal Mziu, ka konfirmuar se do të marrë pjesë në protestën kombëtare të 7 korrikut që do të mbahet para Kryeministrisë në...

“Je bërë si Saiti i Kadisë”, kryeministri shkon në Peshkopi, reagon Xhelal Mziu: Si nuk ke turp? O Ramsi dibranët do të ta bëjnë...

Deputeti i Partisë Demokratike, Xhelal Mziu, ka reaguar pas vizitës së sotme të kryeministrit Edi Rama në Peshkopi, aty ku dhe zhvilloi një takim...

Lajmet e fundit