Tirana
clear sky
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
65 %
1.5kmh
0 %
Mër
11 °
Enj
14 °
Pre
16 °
Sht
14 °
Die
16 °
E mërkurë, 29 Mars, 2023

TAG

xhamia

Ahmed Kalaja nxjerr videon E PLOTË të 34-vjeçarit që plagosi 5 persona me thikë në xhami: Nga momenti që e bleu dhe terririzoi njerëzit,...

Hoxhë Ahmed Kalaja ka publikuar videon e plotë të masakrës që u regjistrua para pak ditësh në xhaminë “Dine Hoxha” te “Rruga e Kavajës”...

Sulmi me thikë në xhaminë e Tiranës, thirrja e Elvis Naçit: Në këto ditë Ramazani, të mbizotërojë paqja dhe qetësia

Elvis Naçi ka reaguar për plagosjen e 5 besimtarëve myslimanë në xhaminë “Dine Hoxha” ditën e sotme tek rruga e Kavajës në Tiranë. Përmes një...

“Me zor ai hoqëm thikën”, flet ushtaraku që ndaloi autorin e sulmit në xhami: Pak i kemi gjuajtur, mund të lëndonte edhe qytetarë të...

Ushtaraku që ndërhyri për të ndaluar autorin e sulmit me thikë në xhaminë “Dine Hoxha” ka thënë për mediet se hasën vështirësi për t’ia...

Erion Veliaj reagon për ngjarjen e rëndë te xhamia “Dine Hoxha”: Akt që duhet dënuar me forcë, nuk përfaqëson paqe dhe mirësi

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka reaguar lidhur me sulmin që ndodhi mesditën e sotme në xhaminë “Dine Hoxha” te “Rruga e...

Flet babai i Rudolf Nikollit: Çunin ma merrte një hoxhë dhe e bëri mysliman! I thashë beso ku të duash. Ishte me ilaçe… (E...

Flet babai i autorit të sulmit me thikë ditën e sotme në xhaminë Dine Hoxha të Tiranës. Babai i Rudolf Nikollit ka thënë se ka...

Sulmi ekstrem në xhaminë e Tiranës, Gledis Nano mbërrin në vendngjarje. Agresori do merret në pyetje nga antiterrori

Drejtori i Antiterrorit Gledis Nano ka mbërritur rreth 90 minuta pas sulmit me thikë në vendngjarje, atje ku ndodhi akti ekstrem me 5 të...

Sulmi me thikë në xhami, reagon kreu i KMSH-së, Spahiu: I lutem Zotit për shërimin e të plagosurve, organet të zbardhin çështjen e rëndë

Kreu i Komuniteit Mysliman të Shqipërisë, Bujar Spahiu, ka reaguar pas sulmit me thikë ditën e sotme në Xhaminë “Dine Hoxha”, ku mbetën të...

VIDEO: Dalin pamjet nga brenda Xhamisë së Namazgjasë në Tiranë

Xhamia e madhe e Namazgjasë në Tiranë nisi të ndërtohej në vitin 2015. Sot, pas gati 5 vitesh Xhamia është shumë...

Frika nga koronavirusi, Arabia Saudite masa të rrepta për të mbrojtur Mekën dhe Medinën

Arabia Saudite ka prezantuar një seri masash për të mbrojtur dy xhamitë e shenjta të Mekës dhe Medinës nga koronavirusi . ...

Xhamia simbol e Tiranës mbulohet me llamarina, Shoqata Tirana: Një armiqësi e padukshme po godet objektet e qendrës historike

Shoqata Tirana reagon pas mbulimit me panele metalike të Xhamisë së Et'hem Beut në qendër të kryeqytetit, duke akuzuar se ky veprim, si dhe...

Lajmet e fundit