Tirana
clear sky
-3.5 ° C
-3.5 °
-3.5 °
59 %
0.5kmh
0 %
Enj
7 °
Pre
9 °
Sht
10 °
Die
9 °
Hën
9 °
E enjte, 9 Shkurt, 2023

TAG

xhamia

Ish-kreu i Komunitetit Mysliman: Asnjë imam shqiptar te inagurimi i Xhamisë së Et’hem Beut, turp i shtetit! Dukej si miting i partisë së Erdogan

Ish-kryetari i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, Skënder Bruçaj, komentoi për Zërin e Amerikës mosprezencën e përfaqësuesve të KMSH-së në inaugurimin e xhamisë së Et’hem...

KMSH-ja u përgjigjet akuzave për lidhje me FETO-n: Jemi shqiptarë! Te inagurimi i Xhamisë së Et’hem Beut s’na ftuan

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë reagon për herë të parë për akuzat se ata janë të lidhur me FETO-n apo lëvizjen e gylenistëve. Asnjë imam...

Përjashtimi i imamëve shqiptarë nga ceremonia te Xhamia e Et’hem Beut, Nishani sulmon Ramën: Goditje e pabesë ndaj besimtarëve myslimanë

Ish-presidenti Bujar Nishani sulmon kryeministrin Edi Rama, për përjashtimin e imamëve shqiptarë nga ceremonia e inagurimit të Xhamisë së Et'hem Beut në Tiranë. Dje,...

Asnjë imam shqiptar te Xhamia e Et’hem Beut, gazetari: Erdogani i quan gylenistë, ndaj ka pezulluar dhe ndërtimin e Namazgjasë

Gazetari dhe analisti Mentor Kika thotë se asnjë imam shqiptar dhe përfaqësues i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, nuk ishte i pranishëm në ceremoninë e...

Asnjë IMAM shqiptar në inagurimin e Xhamisë së Et’hem Beut, Erdogan i konsideron të lidhur me FETO-n, në KMSH pllakos heshtja

Presidenti turk Erdogan gjatë vizitës së tij në Tiranë dje, mori pjesë dhe në inagurimin e Xhamisë së Et'hem Beut. Bashkë me kryeministrin Rama...

Rama viziton xhaminë dhe varrin e Muhamed Aliut në Kajro: Shqiptari që admirohet sot e gjjthë ditën si babai i shtetit modern egjiptian

Kryeministri Edi Rama gjatë vizitës zyrtare në Egjipt ka vizituar edhe xhaminë e varrin e Muhamed Aliut, për të cilin thotë se është shqiptari...

Zbulimi arkeologjik në Durrës mbulohet sërish me dhe, Komuniteti Mysliman: Punimet po kryhen në pronë private (FOTO)

Një zbulim arkeologjik para filialit të postës në Durrës është mbuluar mee dhe mëngjesin e sotëm. Arkeologët kishin nisur zbulimin e gjetjeve dhe vijonin më...

Plagosi me thikë besimtarët te Xhamia e “Rrugës së Kavajës”, Prokuroria mbyll hetimet: Të lirohet Rudolf Nikolla, por të shtrohet në spital psikiatrik

Prokuroria e Tiranës ka mbyllur hetimet për Rudolf Nikollën, 34 vjeçarin që muaj më parë u fut me thikë në Xhaminë “Dine Hoxha, dhe...

Erdogan përuron xhaminë e re në sheshin Taksim

Presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan ka përuruar një xhami në Sheshin Taksim, projekt i cili shkaktoi një sërë protestash në vitin 2013. Xhamia Taksim dhe...

5.300 metra katrorë në Karpen të Kavajës, Xhamia dhe Kadastra përplasen në gjykatë për mosdhënien e pronës (DETAJET E ÇËSHTJES)

Komuniteti Mysliman mbërrin në Gjykatën e Lartë. Shkak është bërë mosnjohja nga ana e Agjencisë Shtetërore të Kadastrës për një tokë prej 5300 metra...

Lajmet e fundit