Tirana
clear sky
31.5 ° C
31.5 °
31.5 °
51 %
5.7kmh
0 %
Mar
30 °
Mër
37 °
Enj
38 °
Pre
38 °
Sht
35 °
E martë, 22 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

xhami

E paprecedentë, Policia hyn me forcë në xhami dhe dhunon besimtarët teksa faleshin, i sulmon me spraj piperi (VIDEO)

Policia turke ka hyrë me forcë brenda një xhamie në vend duke shpërndarë besimtarët që po luteshin aty, në këtë muaj të shenjtë të...

Plagosi 5 persona në një xhami në Tiranë, Gjykatë merr vendimin për Rudolf Nikollajn

Gjykata e Tiranës ka vendosur masën “arrest me burg” për Rudolf Nikollajn, i cili pak ditë më parë plagosi 5 persona, jashtë dhe brenda...

E RËNDË/ PËRGJAKET xhamia, po falnin namazin, vriten tetë anëtarët e një familje

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një xhami në provincën lindore të Afganistanit, ku tetë anëtarë të një familje humbën jetën pasi disa...

Hoxha i ndërpret fjalën Ramës, kryeministri lë mikrofonin dhe ulet: Ta respektojmë këtë!

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka vizituar qytetin e Krujës, ku ka prezantuar kandidatët për deputetë në këtë zonë.Gjatë takimit të pasdites me...

Frekuentoheshin nga militant të ISIS, Qeveria Austriake i vë ‘kyçin’ 2 xhamive  

Sulmi terrorist i së hënës, ku la të vdekur 5 persona dhe u plagosën 23 të tjerë ka vënë në lëvizje qeverinë e Austrisë. ...

U acarua se nuk po merrte përgjigje, qytetari thyen xhamin e Prokurorisë së Tiranës

Një incident ka ndodhur nnë Prokurorinë e Tiranës, ku një qytetar ka thyer xhamin e kësaj godine. Mësohet se qytetari e...

VIDEO: Dalin pamjet nga brenda Xhamisë së Namazgjasë në Tiranë

Xhamia e madhe e Namazgjasë në Tiranë nisi të ndërtohej në vitin 2015. Sot, pas gati 5 vitesh Xhamia është shumë...

Mediat e huaja: Përveç shtëpive, Turqia mund të ndërtojë edhe Xhami në zonat e prekura nga tërmeti

Mediat e huaja i kanë bërë jehonë planit të presidentit turk Rexhep Taip Erdogan për të ndërtuar 500 shtëpi si ndihmë ndaj të prekurve...

Goditi me armë në xhami në ditën e Kurban Bajramit, agresori del i shpërfytyruar para gjyqit (FOTO)

Personi që goditi me armë në një xhami në Norvegji ditën e djeshme është nxjerrë para gjykatës, ku u caktua dënimi i ‘’arrestit me...

Akt terrorist në ditën e Kurban Bajramit, agresori qëllon brenda një xhamie në Norvegji

Dita festive e Kurban Bajramit në mbarë botën myslimane nuk ka kaluar pa incidente. Në një xhami në periferi të Oslos (Norvegji), një 20-vjeçar...

Lajmet e fundit