Tirana
scattered clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
65 %
1kmh
40 %
Sht
23 °
Die
29 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021

TAG

wimbledon

Lajm i trishtë për sportdashësit, Rafa Nadal heq dorë nga Wimbledon dhe Lojërat Olimpike: Nuk e përballoj dot më

Rafael Nadal ka njoftuar se nuk do të luajë në Wimbledon dhe Lojërat Olimpike këtë verë në mënyrë që të mbrojë trupin e tij. 35-vjeçari,...

Për herë të parë që nga Lufta e Dytë Botërore, covid-19 shtyn Wimbledon

Koronavirusi nuk ka kursyer asnjë kompeticion sportiv, përfshirë këtu edhe Wimbledon. Turneu më i famshëm i tenisit ishte në program për...

Tmerr në Wimbledon, tenistja shembet përtokë dhe thërret “Më ndihmoni, ju lutem” (Video)

Tenistja Bethanie Mattek-Sands e ka mbyllur garën e saj në Wimbledon në mënyrë tragjike pas një dëmtimi të rëndë në fushë. ...

Lajmet e fundit