Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
27 %
6.7kmh
0 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
Sht
3 °
E martë, 18 Janar, 2022
spot_img

TAG

Wembley

FORMACIONET ZYRTARE/ Mitiku “Wembley” dhe 95 mijë tifozë, Edy Reja zgjedh 11 “SHQIPONJAT KUQEZI” që do të zbresin në fushë

Shqipëria do të sfidojë Anglinë në orën 20:45, në një sfidë që do të zhvillohet në stadiumin mitik “Wembley”, i cili do të presë...

Euro 2020: Bota “mban frymën” në Wembley, luhet sot finalja Itali – Angli

Sot në 21:00 pas një muaji aktivitet, Europiani 2020 do zhvillojë sfidën finale në Londër. Në mitikun Wembley, Italia dhe Anglia do diskutojnë finalen...

Italia shkon me “dorë në zemër” në finalen e Euro2020 në Wembley, Spanjën e “djeg” Morata në penallti (VIDEO)

Italia është finalistja e parë që pret biletën për në finalen e madhe të Wembley më datë 11 korrik. Atje do të presë fituesen...

Mourinho mbështet kandidaturën e Infantino-s për presidencën e FIFA

Gianni Infantino, kandidat i Evropës për presidencën e FIFA-s, ka marrë mbështetjen e shumë figurave të futbollit, përfshirë edhe të trajnerit Jose Mourinho, gjatë...

Lajmet e fundit