Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
76 %
0kmh
75 %
Die
12 °
Hën
16 °
Mar
16 °
Mër
16 °
Enj
17 °
E diel, 4 Dhjetor, 2022

TAG

Washington Post

Ja çfarë shkruajnë mediat e huaja për rikthimin e Sali Berishës në krye të PD-së

Agjencia mediatike Associated Press dhe Ëashinton Post i kanë kushtuar një artikull zhvillimeve në Partinë Demokratike të Shqipërisë, pas rikthimit në krye të saj...

“Protesta e dhunshme”, Berisha: “Reuters” dhe “Washington Post” të kapura nga njerëzit e Ramës! Do t’i informojmë se…

Ish-kryeministri Sali Berisha insiston se protesta e thirrur prej tij ditën e sotme ishte paqësore. Por ndërsa gazetarët i kujtuan reagimet e ambasadave dhe mediave...

“WashingtonPost” i bën jehonë deklaratave të Metës për Yuri Kim: Presidenti i Shqipërisë akuza ekstreme ndaj ambasadores amerikane, u nervozua kur mori mesazhin e...

Mediat prestigjoze amerikane i kanë bërë jehonë deklaratave të presidentit Meta për ambasadoren amerikane Yuri Kim mbrëmjen e djeshme në Syri Tv.Sipas “Washington Post”,...

Washington Times e quajti UÇK-në organizatë terroriste dhe akuzoi Kosovën se ka eksportuar vetëm xhihadistë, vjen përgjigja e Vlora Çitakut

Një shkrim në Washington Times, ku UÇK quhej organizatë terroriste dhe Kosova akuzohej si një vend që ka eksportuar vetëm xhihadistë, nuk mund të...

NJË DITË BOTA DO TË RIHAPET, POR MOS PYESNI SE KUR

Nga Megan McCardle Një ditë, bota do të rihapet. Një ditë, do të merrni pjesë në festa ditëlindjesh, do të shkoni...

Washington Post dhe New York Times hapin gazetat me foton e shqiptares, ja fotografi që bëri Shqipërinë lajm botëror

Fotoja e të talentuarit Florion Goga ka bërë xhiron e botës duke e kthyer Shqipërinë në lajm në kuadër të masave të marra ndaj...

Washington Post sytë nga Shqipëria: Po zhvillon zgjedhje në mes të një konflikti të tensionuar politik, presidenti simpatizon opozitën

Gazeta amerikane Washington Post i ka bërë jehonë zgjedhjeve vendore që po mbahen ditën e sotme në Shqipëri. Në një artikull...

SHTYPI NDERKOMBËTAR i bën jehonë vendimit të Kolegjit, Washington Post: Zgjedhjet do të mbahen në 30 qershor

Washington Post i bën jehonë vendimit të sotëm të Kolegjit Zgjedhor për mbajtjen e zgjedhjeve lokale në Shqipëri të dielën e 30 qershorit. ...

Protesta e opozitës, Washington Post publikon momentin pikant para Kryeministrisë

Prestigjozja amerikane, Washington Post ka publikuar këtë moment pikant nga protesta e opozitës. Në foto shihet një grua me karrocën...

DETAJE TË REJA/ Zyrtarët sauditë, përgjegjës për zhdukjen e gazetarit të Washington Post

Qeveria saudite ka mohuar përfshirjen në zhdukjen e Jamal Khashoggi, një gazetar që për disa vite ka kontribuar në Washington Post. ...


Lajmet e fundit