Tirana
clear sky
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
88 %
0.5kmh
0 %
Mër
14 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
23 °
Die
22 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

TAG

vv

Mblidhet Kolegji Zgjedhor për Gjirokastrën, paraqiten 3 padi nga partitë politike

Ditën e sotme është mbledhur Kolegji Zgjedhor që do të shqyrtojë ankimimet e Partive për zgjedhjet që u mbajtën më 25 prill. Në mbledhje kanë...

Abazi hedh akuza të forta: Ja si po na i vjedhin votat

Kandidati për deputet i Lëvizjes Vetëvendosje në Tiranë, Boiken Abazi me anë të një postimi ka shprehur shqetësimin se votat po u vidhen. Me anë...

Plas në Kosovë, simpatizantët e LDK-së dhe Vetëvendosjes sherr në mes të qytetit (VIDEO)

Vetëm 2 ditë para zgjedhjeve në komunën e Podujevës në Kosovë, ka plasur sherri mes simpatizantëve të LDK-së dhe tyre të Vetëvendosjes. ...

Thaçi dekretoi Avdullah Hotin si kandidat për Kryeministër, Vetëvendosja i drejtohet Kushtetueses

Presidenti Hashim Thaçi dekretoi Avdullah Hotin si kandidat për Kryeministër, pas propozimit të LDK-së dhe aleatëve të saj. Ky vendim i...

Haradinaj: Albin Kurti dështoi, pse programet e AAK-së dhe LDK-së janë të ngjashme

Ish- kryeministri Ramush Haradinaj ka folur sot në mbrëmje në News 24 për krijimin e qeverisë së re duke thënë se programet e LDK-së dhe...

Koalicion më Vetëvendosjen? Haradinaj: Kemi kriju një distancë…

Ish-kryeministri i Kosovës ka deklaruar se një koalicion mes partisë së tij dhe të Albin Kurtit, është i pamundur. I pyetur...

Qeveria e re, reagon Vjosa Osmani: Do t’i marrim përgjegjësitë e reja, nuk ka asgjë që na ndal

Nënkryetarja e LDK-së, Vjosa Osmani ka reaguar pas arritjes së marrëveshjes me Vetëvendosjen për qeverinë e re të Kosovës. Në një...

Marrëveshja Kurti-Mustafa, cilat ministri do të marrë LDK

Kanë dalë detaje të reja nga marrëveshja VV-LDK për formimin e qeverisë së re. Kryetari i LDK Isa Mustafa ka dhënë...

Marrëveshja mes VV-LDK, reagon Kryemadhi: Uroj që mes vendeve tona të rritet bashkëpunimi dhe integrimi në të mirë të qytetarëve

Pas marrëveshjes së arritur mes liderëve të Lëvizjes Vetëvendosja dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës për krijimin e qeverisë së re, ka reaguar edhe kryetarja...

Marrëveshja mes VV-LDK, reagon Basha: Akt ndershmërie dhe pjekurie politike e një vizioni të qartë të drejtuesve

Pas nënshkrimit të marrëveshjes mes kryetarëve të Vetëvendosjes dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës për formimin e qeverisë së re, ka ardhur edhe reagimi i...

Lajmet e fundit