Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
28 %
1.5kmh
0 %
Enj
24 °
Pre
24 °
Sht
28 °
Die
30 °
Hën
31 °
E enjte, 23 Shtator, 2021

TAG

vullkan

Shkencëtarët japin alarmin: Nisi shpërthimi vullkanik në ishullin spanjoll me 90 mijë banorë

Shkencëtarët njoftojnë se vullkani në ishullin Atlantik të La Palmës ka nisur të shpërthejë pas javësh të tëra të aktivitetit sizmik. Televizioni spanjoll RTE është...

VIDEO/ Vullkani çliron gaz toksik, jepet alarmi në Filipine dhe shpërngulen banorët

Një alarm për shpërthimin e një vullkani është dhënë në Filipine, pasi një nga vullkanet më aktive ka çliruar gaz toksik, i cili është...

Shpërthen vullkani i fuqishëm në Karaibe, shtëllungat e tymit ngrihen 20 km në ajër (VIDEO)

Vullkani i fuqishëm “La Soufrière” shpërtheu në ishullin e Shën Vincentit në Karaibe mëngjesin e kësaj të premte, thanë autoritetet vendase. Si pasojë e shpërthimit,...

Një “selfie” në krater dhe një proshutë e pjekur në llavën e vullkanit, vetëm këta të “çmendur” mund të afroheshin dhe ta bënin

Shpërthimi i vullkanit në gadhishullin rus ka tërhequr vëmendjen e shumë turistëve. Dikush nga turistët iu afrua vullkanit për të shkrepur foto të bukura...

Shpërthen vullkani në Meksikë, tymi shkon deri në 3000 metër lartësi (VIDEO)

Vullkani Popocatepetl në Meksikë ka shpërthyer, ndërsa llava e dalë nga krateri i saj krijoi një kolonë tymi që arriti deri në 3000 metër...

Shpërthen papritur VULLKANI në Zelandëne  Re, kamera filmon turistët e pafat që ndodheshin pranë (FOTO)

Të paktën 5 persona kanë humbur jetën pasi një vullkan në Zelandën e Re, që është edhe një pikë atraksioni turistik ka shpërthyer papritur....

ALARM në Itali! Vullkani i famshëm ‘nxehet’ në ekstrem

Shteti italian ka filluar aplikimin e masave emergjente për evakuimin e banorëve dhe turistëve në Siçili për shkak të ngritjes së nivelit të rrezikshmërisë...

Shpërthen vullkani në ishullin italian, pushuesit e tmerruar hidhen në det (Foto-Video)

Ka shpërthyer ditën e sotme vullkani në ishullin e Strombolit në veri të Siçilisë. Qindra banorë por edhe turistë janë evakuuar...

Çfarë po ndodh në Amerikën Qendrore? Pas vullkaneve, Hawaii dhe Guatemala goditen nga 500 tërmete të fuqishme

Shpërthimet e vullkanit Kilauea në Hawaii nuk janë ndalur që nga muaji maj, ndërkohë që edhe vullkani Fuego në Guatemalë ka shpërthyer frikshëm mbrëmjen...

Lajmet e fundit