Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
30 %
6.2kmh
0 %
Hën
0 °
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
9 °
Pre
9 °
E hënë, 24 Janar, 2022

TAG

Vuçiç

Dialogu Kosovë-Serbi, sot zhvillohet takimi virtual mes Hotit dhe Vuçiç

Dialogu mes Beogradit dhe Prishtinës pritet që të rinisë sot në orën 10:00. Ky është takimi i parë i një niveli...

Ish-këshilltari i Trump lëshon ‘bombën’: Shkëmbimin e territoreve mes Kosovës e Serbisë e kërkuan Thaçi dhe Vuçiç

Ish-Këshilltari për Siguri Kombëtare të Shtëpisë së Bardhë, John Bolton ka folur për çështjen e marrëveshjes mes Serbisë dhe Kosovës. Ai...

‘Presidenti i Serbisë po të dojë mund të shkojë në…’, Rama: Fatkeqësia jonë si komb, nuk negociojmë dot me njëri-tjetrin

Kryeministri Rama është shprehur i vendosur për zhvillimin e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë, duke thënë se Serbia do të jetë e detyruar të...

Akuzat ndaj Thaçit dhe Veselit, reagon për herë të parë Vuçiç: E dimë që kanë ndodhur krime të tmerrshme, të tregohemi të përmbajtur

Pas aktakuzës së paraqitur nga Zyra e Prokurorit të Specializuar me seli në Hagë ndaj presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe kryetarit të Partisë...

Probleme për Vuçiç, djali i tij fotografohet me anëtarë të mafias serbe

Djali i Presidentit të Serbisë Aleksandër Vuçiç është parë në shoqërinë e huliganit serb Aleksandër Vidojeviç. Kanë qenë mediat serbe ato...

Serbia cakton datën e zgjedhjeve parlamentare dhe lokale

Zgjedhjet parlamentare dhe lokale në Serbi do të mbahen të dielën më 21 qershor. Vendimi është marrë sot pas një takimi...

LUFTA ME COVID 19/ BE embargo Ballkanit: Asnjë paisje mjekësore! Presidenti VUÇIÇ i pari që flet: Kjo është e padrejtë, KINA e vetmja që...

“Deri më tani besoj e keni kuptuar se solidariteti europian nuk ekziston. E gjitha ishte vetëm një përrallë e shkruar”. Kështu...

Vuçiç e kap kolla keq në konferencë dhe mezi merr frymë: E di se shumë do të ishin të lumtur po të kisha koronavirus...

Kryeministri i serbisë Aleksandër Vuçiç ka tërhequr vëmendje të madhe gjatë një konferencë për shtyp pasi e ka kapur kolla dhe vetëm uji ka...

Vuçiç reagon pas shkrimit të Kurtit: Nuk themi faleminderit edhe po e hoqët taksën

Presidenti Serb Aleksandër Vuçiç ka reaguar pas shkrimit të Albin Kurtit në median gjermane FAZ. Kryeministri kosovar ka dërguar një mesazh...

Heqja me kusht e taksës, Vuçiç nga Uashingtoni: S’e kam problem të takoj Thaçin dhe Kurtin, por s’do flitet për statusin e Kosovës

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç në një vizitë zyrtare në Uashington ka ripërsëritur qëndrimin e tij për heqjen graduale të taksës 100% ndaj eksporteve të...

Lajmet e fundit