Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
30 %
6.2kmh
0 %
Hën
0 °
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
9 °
Pre
9 °
E hënë, 24 Janar, 2022

TAG

Vuçiç

‘Dorëzohet’ Vuçiç: Jemi gati për kompromis me Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç është shprehur se shpreson që BE të kuptojë që Serbia është e gatshme për bisedë dhe kompromis në dialogun...

‘Zbulova një fatkeqësi natyrore në qeverinë serbe’, Rama thirrje Vuçiçit: Kërko falje për deklaratat e ministrit tënd, se po qe puna për mua…

Kryeministri Edi Rama ka folur në lidhje me replikat në distancë me minsitrin e Mbrojtjes të Serbisë, Aleksandër Vulin. Ai ka...

Aleksandër Vuçiç i kthehet shkollës, pas politikës do të merret me basketboll

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç ka rifilluar edhe njëherë studimet. Ai ka publikuar sot një fotografi ku shihet bashkë me disa student...

Mediat ruse akuza ndaj Vuçiç: President frikacak dhe i paaftë, po shkatërron marrëdhëniet me Rusinë

Media ruse Regnum e ka quajtur presidentin serb Aleksandër Vuçiç frikacak dhe të paaftë që po shkatërron marrëdhënien me Rusinë. Akuzat...

Vuçiç zbulon prapaskenat e takimit në Uashington dhe sikletin që ka përjetuar: E di se çfarë presioni kishte mbi ne dhe ata! Nuk fjetëm...

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç zbulon prapaskenat nga takimi në Uashington, ku firmosi marrëveshjen me kryeministrin kosovar Avdullah Hoti, në praninë e presidentit Donald Trump....

Vuçiç i gatshëm të shkelë marrëveshjen e Uashingtonit, do të telefonojë Netanyahun për t’i kërkuar të mos njohë Kosovën

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç duket se nuk do t’i përmbahet marrëveshjes së nënshkruar mes tij dhe kryeministrit kosovar Avdullah Hoti në Uashington. ...

Përfundon takimi mes Hotit dhe Vuçiç në Bruksel, dakortësi për çështjen e të pagjeturve

Ka përfunduar takimi mes kryeministrit të Kosovës Avdullah Hoti dhe presidentit të Serbisë Aleksandër Vuçiç. Të dy kryeministrat konfirmuan se kanë...

Vuçiç i prerë për takimin në Bruksel: Do të kërkojmë ndërprerje urgjente të punimeve pranë Deçanit

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, njoftoi se Beogradi do të kërkojë “pezullim urgjent dhe të përhershëm të punimeve të ndërtimit në zonën e mbrojtur...

Politikani serb jep lajmin e madh: Vuçiç e ka premtuar para se të vinte në pushtet, i gatshëm të njohë pavarësinë e Kosovës

Lideri i Lëvizjes “Dveri” në Serbi, Boshko Obradoviç ka thënë se presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç është i gatshëm ta pranojë pavarësinë e Kosovës....

Vijon dialogu Kosovë-Serbi, nesër takimi i dytë mes Hotit dhe Vuçiç në Bruksel

Nesër do të jetë takimi i dytë zyrtar pas fillimit të dialogut Kosovë- Serbi. Ndryshe nga takimi i fundit virtual, nesër Hoti dhe Vuçiç...

Lajmet e fundit