Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
37 %
1kmh
0 %
Enj
20 °
Pre
19 °
Sht
18 °
Die
19 °
Hën
15 °
E enjte, 23 Mars, 2023

TAG

Vuçiç

Tetë orë negociata mes Kurtit dhe Vuçiç, Asociacioni mban “peng” marrëveshjen

Pas një pushimi një orësh, kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe presidenti serb Aleksander Vuçiç vazhdojnë bisedimet në një vilë shtetërore në Ohër të...

Takimi Kurti-Vuçiç në Ohër/ Mesazhi i Tabakut: Presim lajme të mira! Ndërkombëtarët t’i bëjnë presion Serbisë për të firmosur propozimin europian

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ka reaguar për takimin e sotëm mes kryeministrit Albin Kurti  dhe presidentit Aleksandër Vuçiç, si dhe shefit të...

Çfarë diskutuan? Albin Kurti takohet me Ali Ahmetin para tryezës me Vuçiç në Ohër

Kryeministri Albin Kurti është takuar në Ohër me politikanin shqiptar Ali Ahmeti, kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim. I pranishëm ka qenë dhe Bujar...

“Vuçiç po fiton kohë”, Bushati: Ka 10 vjet që sundon, por është i vetmi që mund të negociojë për Serbinë

Për ish-ministrin e Jashtëm Ditmir Bushati, perëndimi ka tre objektiva në raport me Serbinë, që të kufizojë influencën kineze dhe Rusë, të njohë Kosovën...

Kurti flet pas takimit në Bruksel: Isha i gatshëm ta nënshkruaja, por Vuçiç refuzoi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se ishte i gatshëm të nënshkruante për dakordimin e sotëm në Bruksel, mirëpo ishte pala serbë ajo...

Vuçiç flet pas takimit në Bruksel: Kurti nuk ishte i gatshëm për Asociacionin, do takohemi sërish

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vueksandër Vuçiç nuk e ka fshehur dëshpërimin, teksa kryeministri Albin Kurti ka refuzuar planin franko-gjerman për Asociacionin gjatë takimit të...

Nis takimi mes Kurtit dhe Vuçiç në Bruksel, pritet të diskutojnë mbi planin franko-gjerman

Ka nisur takimi mes kryeministrit të Kosovës Albin Kurit dhe presidentit të Serbisë Aleksandër Vuçiç, pas takimit me zyrtarët europianë. Veç Kurtit dhe Vuçiç...

Njohës i zhvillimeve politike në Ballkan, Toby Vogel tregon çfarë ndodh nëse Kurti dhe Vuçiç refuzojnë planin franko-gjerman në Bruksel

Toby Vogel, ekspert në Këshillin e Politikave të Demokratizimit dhe njohësi i zhvillimeve politike që ndërlidhen me rajonin e Ballkanit Perëndimor, ka folur për...

Takimi me Vuçiç të hënën në Bruksel, Kurti bisedë telefonike me zyrtarin e DASH për dialogun me Serbinë

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka biseduar me këshilltarin e lartë të Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet, për dialogun me Serbinë, që ndërmjetësohet...

Serbia nënshkruan marrëveshjen me Emiratet Arabe, Vuçiç: Do blejmë dronë kamikazë

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç a njoftuar sot në Abu Dhabi se brenda 48 orëve do të nënshkruajmë kontratën e parë me Emiratet e Bashkuara...

Lajmet e fundit