Tirana
clear sky
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
81 %
0.5kmh
0 %
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
22 °
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

TAG

vrasje

Email i Gledis Nanos për drejtorët: Të kërkuarit vriten rrugëve, agjentët një Zot e di ku janë! Zëdhënëset s’bëjnë detyrën, komentet i kontrolloj unë

Posta elektronike e ish-drejtorit të Policisë Gledis Nano, e rrjedhur nga sulmi i hakerave, ka zbuluar një situatë skandaloze vetë brenda radhëve të Policisë...

Vrasje në Shkodër dhe plagosje në Korçë, reagon Salianji: Banditët s’kanë frikë nga shteti, zgjedhin t’i lajnë hesapet kur të duan

Një 19 vjeçar është vrarë me armë zjarri mbrëmjen e kësaj të diele në Shkodër, ndërsa pothuajse në të njëjtën kohë një 53 vjeçar...

“Shqipëria një vend i sigurt si asnjëherë më parë”, Rama për atentatet në vend: E kemi ulur në përgjysmim numrin e vrasjeve

Kryeministri Edi Rama është duke zhvillur një bashkëbisedim me gazetarët, por edhe po u përgjigjet pyetjeve nga ndjekësit online. Një nga pyetjet nga ndjekekësit ka...

Festa në Milano përfundon në tragjedi, një 34 vjeçar shqiptar vret bashkëkombasin dhe plagos një tjetër

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në provincën e Milanos, Turbigo. Një 34 vjeçar shqiptar ka qëlluar në drejtim të bashkëatdhetarëve të...

I akuzuar për vrasjen e një 39-vjeçari, arrestohet shqiptari në Greqi

Një shqiptar ka rënë në prangat e policisë greke pasi akuzohet për vrasje. Bëhet me dje se në pranga ka rënë një shqiptar, të cilit...

Pas 20-vitesh u kthye për të jetuar në Shqipëri, 65-vjeçari u vra nga fqinji në Pogradec pas konfliktit për gardhin

Detaje të reja nga vrasja mbrëmjen e sotme në fshatin Gështenjas të Pogradecit. Viktima është 65-vjeçari Safet Yskollari, i cili prej 20 vitesh jetonte në...

“E kuptova se diçka e keqe i ka ndodhur”, flet vëllai i shqiptarit që u vra në Greqi: Biznesmeni grek i kishte borxh 100...

I tronditur nga ngjarja ka folur vëllai i Xhani Topallit, i cili prej 8 ditësh ishte i zhdukur, ndërsa sot u gjet i vrarë...

E lidhën në një pemë dhe e masakruan me thikë para se ta vrisnin, detaje nga ekzekutimi i biznesmenit shqiptar në Itali

Detaje të reja janë zbuluar nga vrasja e biznesmenit shqiptar, Fatmir Ara në Itali.  Autoritetet po vijojnë kërkimet për kapjen e vrasësit të 43-vjeçar,...

Gruaja u raportua sot e vetëvrarë në Tiranë, Policia dyshon te bashkëshorti: Tha se ishte vdekje natyrale dhe nisi procedurat e varrimit

Policia e Tiranës ka arrestruar një 56-vjeçar nga Kamza, i akuzuar se ka fshehur ngjarjen e rëndë të vetëvarsjes së dyshuar të gruas së...

Vrau vëllanë dhe kunatën, Arsen Muskurti rrëfen bisedën e fundit me ta dhe momentet para krimit: Fillimisht qëllova Dritanin, pastaj…

Ngjarja disa ditë më parë në “Rrugën e Kavajës”në kryeqytet, ku Arsen Muskurti vrau vëllain dhe kunatën tronditi opinionin publik. Muskurti së fundmi ka rrëfyer...

Lajmet e fundit