Tirana
clear sky
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
88 %
0.5kmh
0 %
Mër
14 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
23 °
Die
22 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

TAG

vrasja e gjyqtares

Dhuna ndaj gjyqtares Hafizi, zbulohet vendimi që mori Gjykata

Është bërë e mundur vendimi i gjykatës së Apelit në Durrës për Fadil Kasemin, pas kanosjes me armë të ish bashkëshortes së tij në...

Presidenti Meta dënon me forcë vrasjen barbare të gjyqtares Hafizi

Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Ilir Meta dënon ashpër vrasjen barabare të gjyqtares Fildeze Hafizi. Kjo vrasje mizore është një alarm për...

Ti duhet të jesh kufiri, Fildez!

Fillimisht, shok. Një shok i fortë që të mpin gjithçka. Nuk u vra thjesht një grua, një nënë, një bijë, po dhe një grua...

Ministrja e re e Drejtësisë reagon për vrasjen e gjyqtares Hafizi: Sërish doli në pah sistemi i kalbur i drejtësisë

Vijojnë reagimet  për vrasjen e gjyqtares Fildes Hafizi ditën e sotme në Tirane, këtë herë është ministrja e re Drejtësisë Etilda Gjonaj, e cila...

Kreu i Gjykatës së Lartë reagon për vrasjen e gjyqtares: Na tronditi të gjithëve

Kreu i Gjykatës së Lartë, Xhezahir Zaganjori ka reaguar pas vrasjes së gjykatëses Hafizi, duke e dënuar këtë të akt të rëndë. ...

E rëndë, Prokuroria refuzoi procedimin penal për Fadil Kasemin 3 muaj para tenativës së parë për vrasje

Kanë dalë në dritë detaje të reja nga vrasja e ditës së sotme në Tiranë, ku humbi jetën gjyqtarja Fildez Hafizi, e qëlluar me...

…Dhe nesër si një komb hipokrit, mos harroni të uroni me fat Bajramin

Ulen në parlament dhe në qeveri dhe përdhunuesit. Uleshin dje, ulen sot. Do vazhdojne të ulen. Do ulen dhe gratë e nderuara deputete ku...

Unioni i Gjyqtarëve shpreh ngushëllimet për kolegen dhe ngre alarmin: Dhuna nuk po kursen asnjë

Për vrasjen e gjyqtares Fildes Hafizi ka reaguar dhe Unioni i Gjyqtarëve të Shqipërisë, duke shprehur fillimisht ngushëllime për familjen e më pas duke...

Lajmet e fundit