Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
82 %
1kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
25 °
Hën
26 °
E enjte, 6 Tetor, 2022

TAG

votimi

Ibsen Elezi reagon pas përfundimit të votimit: Çdo akt i shtimit të votave do jetë me pasoja të rënda

Kandidati i vetëm përballë Sali Berishës për kreun e PD-së, Ibsen Elezi ka reaguar pas përfundimit të procesit të votimit. Elezi i bën thirrje komisionerëve...

“Futja 300 e ca, e rrumbullakosim pastaj”, Vokshi sqaron videon e publikuar nga numërimi i votave: Doli jashtë kontekstit

Deputetja e PD, Albana Vokshi ka folur për procesin e votimit të zgjedhjes së kryetarit të Këshillit Kombëtar. Ajo tha se procesi ditën e djeshme...

Ndërpritet votimi për kreun e PD-së në Malësi të Madhe, pjesëmarrësit thyejnë kutinë e votave

Ndërpritet procesi i votimit për kreun e PD-së në Malësi të Madhe. Burime bëjnë me dije se kutia e votimit është thyer, si dhe...

Mori pjesë në votimin në Kuvend pavarësisht udhëzimit të Alibeajt, Agron Shehaj sqaron: Fletët e votimit i hodha bosh në kuti

Kreu i Grupit Parlamentar i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, u dërgoi SMS deputetëve demokratë duke i udhëzuar që të mos marrin pjesë fare në...

Mbyllet zyrtarisht procesi i votimit në 6 bashki, ja sa qytetarë kanë marrë pjesë

Ka përfunduar zyrtarisht procesi i votimit në 6 bashkitë e vendit ku u zhvilluan zgjedhjet e pjesshme për kryebashkiakët e rinj. Deri në orën 19:00,...

Kandidati i PS në Dibër nuk votoi dot, Berisha zbulon arsyen: Shkoi edhe në Gjykatë, por…

Kandidati i Partisë Socialiste për Bashkinë e Dibrës, Rahim Saphiu, nuk ka mundur të votojë ditën e sotme. Këtë e ka zbuluar ish-kryeministri Sali...

Deputetët e “Rithemelimit” bojkotuan votimin, PD i sulmon ashpër: Burracakë që nuk patën guximin të votojnë kundër, janë pengje të korrupsionit të tyre

Sali Berisha dhe deputetët që e mëbshtësin vendosën të bojkotojnë votimin e sotëm në Kuvend për zgjatjen e mandatit për organet e Vettingut. Partia Demokratike...

“PD ndryshoi mendje për 1 orë”, Kryemadhi sqaron votimin në Kuvend: Votuam pro për Reformën Zgjedhore dhe abstenuam për Vetingun

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka deklaruar jashtë parlamentit se ka abstenuar sa i përket zgjatjeve të afateve të vettingut. Deputetja tha se LSI...

Përfundon procesi i votimit në disa degë, nis numërimi i votave për “primaret” e Komisionit të Rithemelimit

Ka përfunduar procesi i votimit për “primaret” në disa degë të Partisë Demokratike. Lushnja dhje Vora kanë qenë të parat që kanë mbyllur procesin...

Nis votimi në 6 bashkitë e vendit, Grupi i Rithemelimit zgjedh sot kandidatët për 6 marsin

Komisioni i Rithemelimit të Partisë Demokratike ka zyrtarizuar dje emrat që do të marrin pjesë në primaret që do të zhvillohen për 6 bashkitë...

Lajmet e fundit