Tirana
clear sky
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
24 %
4.6kmh
0 %
Hën
3 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
9 °
E hënë, 6 Shkurt, 2023

TAG

votimi elektronik

Verifikimi paszgjedhor, KQZ publikon të dhënat: Votimi dhe numërimi elektronik ishte sukses, asnjë gabim në rezultat! Shkelje të vogla në disa qendra

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve është duke prezantuar rezultatet e verifikimit paszgjedhor, që është bërë nga ky institucion pas përfundimit të zgjedhjeve të 25 prillit....

Votimi elektronik, OSBE e shqetësuar: Krijon probleme të reja, të testohet më parë në zgjedhjet lokale

Përfaqësues të OSBE në Shqipëri kanë sugjeruar që votimi elektronik të testohet përpara se të vihet në përdorim në zgjedhjet e radhës, pasi mund...

Krijimi i ‘Ministrisë së Zgjedhjeve’, Rama ironizon Berishën: Saliu nga “ciu ciu ciu” tani bën “Krra Krra Krra”

Kryeministri Edi Rama, në një dalje për median nuk ka kursyer as batutat, teksa foli për votimin ekektronik dhe krijimin e një ministrie të...

LIBRA nuk tërhiqet nga votimi elektronik, Hafizi: Do depozitojmë nismën ligjore, ka ende kohë

Deputetja e LIBRA-s, Mimoza Hafizi ka deklaruar në Kuvend se së bashku me deputetin Ben Blushi do të depozitojnë nismën ligjore për ndryshime në...

Vota elektronike, kreu i KQZ: E pamundur

Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Denar Biba preferon të jetë i drejtëpërdrejtë kur rendit argumentat përse votimi elektronik është i pamundur në këto...

Lulzim Basha ironizon Edi Ramën në “komunikimin e javës”: Fol më ngadalë se po të merret fryma

Kryeministri Edi Rama shpjegoi sot në “Komunikimin e Javës” pse qeveria është kundër votimit elektronik dhe kritikoi opozitën për mungesë lidershipi dhe tallje ndaj...

Rama: Me kuti apo votim elektronik, PD do vazhdojë ta quajë humbjen si fitore të grabitur

Kryeministri Edi Rama ka shpjeguar sot gjatë “Komunikimit të Javës” se pse maxhoranca është kundër votimit elektronik, ndërsa është shprehur i bindur se Partia...

Votimi elektronik, e keqja më e vogël

Nga Astrit Patozi Ndoshta më takonte ta falenderoja kryeministrin, që iu përgjigj shpejt interpelancës sime imagjinare, por nuk kam ndëmend ta...

Balla: Tropojani më tha “ne s’dimë të votojmë me laps, jo më me kompjuter”. Bylykbashi i gjen direkt zgjidhje

Debate të nxehta janë zhvilluar sot në emisionin ‘Opinion’ lidhur me aplikimin ose jo të votimit elektronik në zgjedhjet parlamentare të qershorit. ...

Lajmet e fundit