Tirana
overcast clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
2.1kmh
90 %
Hën
10 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

votime

Qytetarët drejt kutive, Kosova voton sot për zgjedhjet lokale

Qytetarët e Kosovës sot vendosin për kryetarët e ardhshëm të komunave dhe për përfaqësuesit e tyre në Kuvendet Komunale.  Në këto zgjedhje lokale të drejt...

Ironizon Kreshnik Spahiu: Në Dropull 20 persona kanë votuar 3 herë, por nuk kanë faj se mbajnë 3 kombësi, me Shqipërinë, me Greqinë dhe...

Partia Demokratike dhe LSI kanë depozituar në KAS ankimimet për zgjedhjet e 25 prillit, ku mes të tjerash ka denoncime për tentativa për votim...

Mbyllet numërimi në Bashkinë e Korçës, PS fiton me diferencë të vogël ndaj PD

Mbyllet numërimi në bashkinë e Korçës, ku Partia Socialiste ka arritur të marrë 20837 vota në këto zgjedhje, ndërsa Partia Demokratike ka marrë 18263...

KQZ ende pa një numër të saktë votuesish, Celibashi “fajëson” partitë politike: Ramë dakord që pajisja e identifikimit të funksiononte “offline”

Kryetari i KQZ-së Ilirjan Celibashi në një deklaratë për mediat u pyet nga gazetarët se përse KQZ nuk ka ende një raportim të saktë...

Parashikimi i Arian Çanit: Nëse numri i votuesve është mbi 1.6 milion, fitorja e opozitës është e sigurt

Prej orës 07:00 të mëngjesit të sotëm ka nisur procesi i votimit për zgjedhjet parlamentare në vendin tonë. Pjesëmarrja deri më tani është e...

Meta paralajmëron Ramën nga Shkodra: Do t’ia pres duart edhe atij nëse guxon të prekë votat, i gjithe populli do jetë ushtar dhe do...

Presidenti Ilir Meta ka folur për procesin e zgjedhjeve të 25 prillit, ku tha se do nxjerrë dekrete për mbrojtjen e votës së lirë. Në...

Akuzat e Vangjel Tavos, kundërpërgjigjet ministri Lleshaj: Asnjë qytetar nuk lëvizet në adresë të re zgjedhore pa vullnetin e tij, këta druhen se i...

Pas akuzave të ish-ministrit të LSI Vangjel Tavo, i cili tha se atë dhe familjen e tij i kanë hequr emrat nga Dropulli me...

Rinumërimi në Georgia drejt fundit, zyrtarët nxjerrin ‘bllof’ Donald Trump: Nuk ka patur manipulime, fitorja i shkon sërish Biden

Presidenti në detyrë i SHBA Donald Trump duket se tashmë i janë shuar edhe shpresat e fundit për të marrë një mandate të dytë,...

DETAJE nga VOTIMI në PD/ Shumë KONTESTIME për ‘EMRAT E MËDHENJ’. Tabaku, Bozdo dhe Kaso qindra vota kundër, eleminohet një kandidat në njësinë numër...

Partia Demokratike ditën e sotme ka mbajtur votimet në qarkun e Tiranës, ku anëtarësia ka votuar për kandidatët që do të vijojnë në fazën...

Partia Demokratike kallëzon penalisht komisionerët e Roskovecit: Mbushën kutitë e votimit me porosi të Majlinda Bufit

Partia Demokratike Roskovec ka dorëzuar pranë Prokurorisë së Fierit kallëzim penal për të gjithë antarët e komisioneve në qendrat e votimit të ZAZ nr.60...

Lajmet e fundit