Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
24 °
Hën
24 °
E enjte, 6 Tetor, 2022

TAG

votim

Mes debateve, Kuvendi i Maqedonisë së Veriut MIRATON me 68 vota pro propozimin francez

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut ka miratuar sot propozimin francez për zgjidhjen e kontestit me Bullgarinë, që do t’i hapë rrugën procesit të integrimit...

Nis në Kuvend seanca për zgjedhjen e Presidentit, Berisha bojkoton votimin

Ka nisur votimi në seancën e sotme plenare për zgjedhjen e Bajram Begajt, President i Republikës së Shqipërisë. Ky është raundi i katërt që...

Opozita ende s’ka dorëzuar asnjë emër për presidenti e ri, nesër në Kuvend zhvillohet votimi i tretë

Deri në orën 16:00 është afati i fundit që opozita të dorëzojë emrat për kandidat për presidenti e ri, ndërsa nesër pritet që të...

“Vota këtu vidhet e shantazhohet”, Alibeaj: Garancia për diasporën e brishtë, jo votim me postë

Kreu i grupit paralmentar, Enkelejd Alibeaj është shprehur se vota është vjedhur në vend dhe prandaj është e vështirë që të garantosh votën e...

Parlamenti i Finlandës miraton kërkesën për anëtarësim në NATO

Parlamenti i Finlandës ka miratuar me shumicë votash propozimin për të aplikuar për anëtarësim në NATO. Për Finlandën ky ishte një moment historik, iu...

Sonte nata e parë e Eurovision, si të votoni për Shqipërinë

Sonte 17 këngët e para do të konkurrojnë në Eurovisionin dhe 10 do të kualifikohen në finalen e madhe të së shtunës. Sonte fillon edicioni...

Katër orë nga nisja e procesit të zgjedhjeve, pjesëmarrja e ULËT, votojnë deri më tani 7.03% e qytetarëve

Kanë kaluar afër katër orë që nga nisja e procesit të votimit në 6 bashkitë e vendit ku po zhvillohen zgjedhjet. Siç është parë qytetarët...

Zgjedhjet e pjesshme vendore, mbi 650 mijë qytetarë u drejtohen kutive, PS, Berisha dhe Basha “garojnë” në 6 bashki

Sot mbahen zgjedhjet e pjesshme vendore në 6 Bashki. Bashkitë që janë në zgjedhje janë Vorë, Rrogozhinë, Dibër, Shkodër, Rrogozhinë dhe Lushnjë. Në këto zgjedhje...

Deputetët e Bashës pritet të votojnë zgjatjen e Vettingut, zbardhen negociatat e PD me Brukselin dhe Uashingtonin: Për drejtësinë s’bëhemi pengesë

Zgjatja e mandatit të organeve të vettingut do të jetë një ndër temat e diskutimit sot në Kuvend, që pritet “të ndezë” seancën. Pak para...

Zgjatja e afatit të organeve të Vettingut, Spiropali: Të enjten shumica do të votojë PRO!

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali ka reaguar për zgjatjen e afatit të organeve të Vettingut. Përmes një postimi në rrjetet sociale...

Lajmet e fundit