Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
38 %
4.6kmh
0 %
Hën
32 °
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
40 °
E hënë, 26 Korrik, 2021

TAG

vote

Marrëveshja për emrin, Kryemadhi: Qytetarët maqedonas dhanë mesazhin e qartë

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, ka përshëndetur vullnetin e shprehur nga populli maqedonas për realizimin përfundimtar të marrëveshjes me Greqinë për çështjen e emrit....

Referendumi për emrin e Maqedonisë, reagon MEPJ: Mirëpresim votën PO të qytetarëve

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme ka reaguar një ditë pas mbajtjes së referendumit në Maqedoni për çështjen e emrit me Greqinë. ...

Berisha bën deklaratën e fortë: Me Ramën kryeministër opozita nuk vjen KURRË në pushtet

Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi se me Edi Ramën në krye të qeverisjes, opozita nuk vjen kurrë në pushtet.  “Unë për vete do...

Reforma zgjedhore, eksperti i KiE: Shpërndarja e parave, fenomen dominant në Shqipëri

Paraditen e sotme është mbledhur  Komisioni i Reformës Zgjedhore, ku PD vijon që të akuzojë për blerje të votës dhe kërkon votim elektronik për...

Çfarë është lëvizja ‘5 Yjet’, më e votuara në Itali

Lëvizja 5 Yjet, është tashmë maxhoranca më e re e Italisë, duke marrë një shumicë të konsiderueshme të votave popullore. Por...

Lajmet e fundit