Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
38 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

vote

Prej 22 vitesh jetojnë në Shqipëri, çifti turk voton për herë të parë

Një çift turk që prej vitesh jeton në Shqipëri, kanë votuar sot për herë të parë. Ata janë pajisur me pashaporta shqiptare rreth 7 vite...

Manastirliu voton me bashkëshortin dhe ka një mesazh për qytetarët: Vendimi i sovranit sot do të përcaktojë drejtimin e Shqipërisë në dekadat e ardhshme

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu së bashku me bashkëshortin e saj, kanë shkuar në qendrën e votimit në shkollën “Jorenim de Rada”. Ajo ka dhënë...

Ambasadorët e BE dhe SHBA për zgjedhjet: Mos e shit dhe mos e fal votën, demokracia është e paçmueshme (VIDEO)

Ambasadorët e vendeve të BE dhe ajo e SHBA kanë publikuar mëngjesin e sotëm një video mesazh për qytetarët shqiptarë ku kërkojnë të dalin...

Pjesëmarrja në zgjedhje, KZQ jep shifrat zyrtare dhe i bën apel qytetarëve: Shkoni VOTONI!

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka njoftuar të dhënat zyrtare për pjesëmarrjen në votime deri në këto momente. Sipas të dhënave deri tani,...

Spiropali publikon foton duke votuar: Për këto punojmë e luftojmë ne

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali i është drejtuar kutisë së votimit. Spiropali ka publikuar foton teksa voton...

‘E dashur familje e Tiranës sonë’, Erion Veliaj derë më derë me letër personale për të kërkuar votën

Ndonëse situata politike ka marrë një rrjedhë tjetër, pas vendimit të papritur të Presidentit Meta për të anulluar zgjedhjet e 30 qershorit, mazhoranca vijon...

Masa të reja për integritetin e votës, Rama: T’ia shtrëngojmë rrethin

Gjatë fjalës së tij në foltoren e Kuvendit, kryeministri Edi Rama është shprehur se janë të gatshëm për të marrë masa të reja për...

Balla nga Londra: Të garantohet vota e shqiptarëve jashtë vendit

Kryetari i Grupit Parlamentar Socialist Taulant Balla që prej ditës së djeshme ndodhet në Londër për një vizite pune. Balla zhvilloi...

Basha me fermerët në Korçë: Kush shet votën s’duhet të flasë më as për mollën

Kryetari i Partisë Demokratike ka vijuar takimet me fermerë e banorë, duke shkuar këtë të shtunë në Dvoran të Korçës. ‘Sivjet...

Shqipëria voton kundër SHBA, ‘tjetër goditje pas shpine’

Deputeti i Partisë Demokratike Tritan Shehu ka deklaruar se qeveria i dha një tjetër goditje pas shpine SHBA-së në Asamblenë e OKB. ...

Lajmet e fundit