Tirana
few clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
1kmh
20 %
Sht
27 °
Die
22 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
24 °
E shtunë, 1 Tetor, 2022

TAG

vota

Miratohen ndryshimet në Kodin Penal: Deri në 7 vite burg për shitblerje vote, jo më dënim me gjobë

Komisioni për Reformën Zgjedhore ka miratuar ndryshimet në Kodin Penal të arritura në marrëveshjen mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës Lulzim Basha....

Pas kërkesës së Lelit, shkarkohet kryetari i Qarkut Vlorë, Danaj: Votimi është i pavlefshëm

Është shkarkuar kryetari i qarkut Vlorë, Sidrit Danaj me votat e 15 anëtarëve të këshillit të majtë. Danaj shpret se ka...

Deklaratat për manipulim zgjedhjesh, përmallohen emigrantët: Trump na kujton Shqipërinë

Deklaratat e kandidatit për President të SHBA-ve, Donald Trump se do të kundërshtojë rezultatin e zgjedhjeve duke thënë se ka rrezik të manipulohen, kanë...

Akuzat për vjedhje votash, kjo është aparatura elektronike që mund t’i jap fund sherreve politike në Shqipëri

Votimi elektronik është bërë një togfjalësh që përsëritet rëndom në politikën shqiptare, sidomos në vitin e fundit të qeverisjes. Në veçanti kanë qenë forcat...

Lajmet e fundit