Tirana
broken clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
93 %
1.5kmh
52 %
Mar
12 °
Mër
13 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
13 °
E martë, 29 Nëntor, 2022

TAG

vota

Zgjedhjet në Akademinë e Shkencave, fillon numërimi i VOTAVE

Ka filluar numërimi i votave për kreun e Akademisë së Shkencave. Mësohet se nga numërimi i votave kanë dalë 41 të...

‘Gej pervers, dalin hanë m*t nëpër studio’, Myslim Murrizi e thotë hapur: Do bashkoj votën time me…

Pas shkarkimit nga Partia Demokratike deputeti Myslym Murrizi ka sfiduar të zgjedhurit e Lulzim Bashës në Kryesi me lista të hapura dhe korrektim kombëtar....

KQZ bashkëpunim me Prokurorinë e Përgjithshme për zgjedhjet: Dënim për subjektet e shit-blerjes së votës

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka nënshkruar Memorandum Bashkëpunimi me Prokurorinë e Përgjithshme lidhur me zgjedhjet që priten të mbahen në qershor. ...

“Sa me rëndësi është ajo e shkretë votë”, ish-ministri: Rama nuk ka detyrim t’i japë llogari askujt

"Sa me rëndësi është ajo e shkretë votë", kështu shprehet ish ministri i Drejtësisë, Ylli Manjano teksa thotë se kryeministri Edi Rama është realisht...

‘Garantimi i privatësisë së votuesve, sigurisë dhe integritetit’, Kryetari i KQZ-së, në Konferencën e 27-të Vjetore të ACEEEO-s

Në Konferencën e 27-të Vjetore dhe Takimin e Asamblesë së Përgjithshme të Shoqatës së Zyrtarëve Zgjedhore Europiane (ACEEEO), e cila zhvillon punimet në datat...

Vota e Shqipërisë në OKB, akuza e fortë e Vasilit për Ramën: Ne dhe Amerika e dimë se kush ti dha lekët

Një tjetër akuzë për votën e Shqipërisë në OKB ka ardhur nga radhët e LSI-së. Kreu i Grupit Parlamentar të kësaj force...

Metës i shkon letra bllof, përgjigjet SHBA:Marrëdhëniet s’varen nga vota

Duket se Presidentit Ilir Meta i ka shkuar mundimi kot duke i dërguar një letër Presidentit Trump, ku i kërkon falje për votën e...

Klajda Gjosha për votën kundër ndaj SHBA-ve: E paprecedentë! Ky qëndrim dëmton edhe Kosovën

Ish-ministrja e Integrimit, njeherësh deputete e LSI, Klajda Gjosha ka reaguar në një konferencë për shtyp, lidhur me votimin e mbrëmshme në OKB, ku...

Vota e Shqipërisë kundër SHBA, reagon Mediu: Absurditet i Ramës…Trump ka paralajmëruar

Per me teper kerkonte nje diskutim paraprak me aleatin tone strategjik SHBA.


Lajmet e fundit