Tirana
few clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
1kmh
20 %
Sht
27 °
Die
22 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
24 °
E shtunë, 1 Tetor, 2022

TAG

vota

Denoncimi i Bojken Abazit: Kemi marrë pamjet filmike nga KQZ, nga 31 vota potenciale na janë numëruar vetëm 3

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje në qarkun e Tiranës, Boiken Abazi, me anë të një postimi në rrjetet sociale ka publikuar fotot e votave që...

I nxori VIDEON lezhjanit që kishte marrë 200 mijë lekë për vota, 38 vjeçari kërcënohet nga fisi i Gëzim Paplekajt, Policia i prangos të...

Katër anëtarë të fisit Paplekaj, Mirash, Gëzim, Donald dhe Jetmir Paplekaj, janë prangosur nga Policia e Lezhës pasi kanë kërcënuar dhe kanosur 38 vjeçarin...

Presionin ia bën të madh Lulzim Bashës, por në zgjedhje dështuan: Ja sa VOTA kanë marrë të gjithë ALEATËT në 25 prill

Partia Demokratike e udhëhequr nga Lulzim Basha u futën në këto zgjedhje nën siglën e një koalicioni parazgjedhor, i quajtur “Partia Demokratike - Aleanca...

Doli video duke shpërndarë ushqime për vota, reagon Vokshi: Në qese kishte motlo, neskafe dhe redbull për komisionerët e PD për ditën e zgjedhjeve

Mbrëmjen e djeshme në emisionin investigativ “fiks fare” u denoncua një rast ku shtabi i Albana Vokshit shpërndante pako ushqimore në këmbim të votës...

Numërohen 20% e votave në Kukës, PD merr dyfishin e votave krahasuar me PS, LSI vetëm 14 vota

Vijon numurimi i votave në të gjithë vendin, ndërsa në Kukës janë numëruar rreth 20% e votave. Sipas përditësimit të fundit nga KQZ, PD ka...

Socialistët kryesojnë bindshëm në Fier, numërohen 5 kutitë e para; në Devoll të parë janë demokratët

Partia Socialiste kryeson pothuajse me dyfish votash në Qarkun e Fierit, nga 5 kutitë e para që janë numëruar deri tani. Të dytët renditen...

U arrestua në flagrancë nga policia, kush është arbitri 30-vjeçar që votoi fillimisht PD dhe më tej LSI duke filmuar votën

Granit Sulko u arrestua sot në flagrancë nga policia për veprën penale “Shkeljen e fshehtësisë së Votës”. Një emër i padëgjuar në botën politike, por...

FOTOLAJM/ Sot u martuan, nusja në Durrës shkon me fustan nusërie për të votuar

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në një qendër votimi në qytetin e Durrësit. Një çift i ri është paraqitur për të votuar menjëherë pasi...

Incident në Gjirokastër, një qytetar kapet duke fotografuar votën, raportohet në polici (EMRI)

Një incident ka ndodhur gjatë procesit të votimit në fshatin Dhoksat në Gjirokastër. Sipas informacioneve, një person është kapur duke fotografuar votën. Mësohet se qytetari që...

Kandidatja e LSI-së në Elbasan flet nga komisariati dhe “kapet” me gazetarin: Unë jam zonjë e nderuar, nuk më përbalt dot një si puna...

Mimoza Trimi, kandidatja e LSI-së në Elbasan, në një deklaratë nga ambientet e jashtme të komisariatit, ka përgënjeshtruar lajmin se është kapur në flagrancë...

Lajmet e fundit

Standard

Telegraf

Gazeta Shqiptare

Dita