Tirana
few clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
1kmh
20 %
Sht
27 °
Die
22 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
24 °
E shtunë, 1 Tetor, 2022

TAG

vota

Kuvendi rrëzon kandidatët për KLP dhe KLGJ, nuk morën shumicën e votave (EMRAT)

Kuvendi nuk ka votuar në seancën e sotme plenare kandidatët për Këshillin e Lartë të Prokurorisë dhe Këshillit të Lartë Gjyqësor. Mirela Bogdani, Yllka...

VIDEO/ “Nuk kam fjetur tërë natën prej merakut”, qytetari nga Prizeni mezi pret orën për të votuar

Sot në 21 komuna të Kosovës është duke u mbajtur raundi i dytë i zgjedhjeve lokale. Të gjitha qendrat e votimit janë hapur herët në...

Ilirjan Celibashi: Kemi nevojë për një Reformë të re Zgjedhore! Do të ketë edhe kallëzime penale për komisionerët që kanë tjetërsuar votën

Kryetari i Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi, në një prononcim për mediat nga qyteti i Korçës, është shprehur se vendit i nevojitet një...

Numërohen kutitë e para në Maqedoni, ja kush kryeson në qytetet shqiptare

Ka filluar numërimi i kutive të para të zgjedhjeve vendore në Maqedoni. Deri më tani rezultatet janë: Dibër: 1 kuti BDI – 32.20% ASH-AA – 6.78 % VMRO –...

Albin Kurti voton dhe ka një mesazh për qytetarët: Ta shfrytëzojnë këtë moment barazie, do punojmë për fuqizimin e komunave

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka hedhur votën e tij në zgjedhjet që po mbahen ditën e sotme për të zgjedhur kryetarët e komunave. Në...

Gjykata e Posaçme nuk “i ndahet” Vorës, urdhëron SPAK: Hetoni kryebashkiakun e PS Gentian Picari! (Denoncimi nga LSI)

Gjykata Kundër Krimit dhe Korrupsionit ka detyruar SPAK që të hetojë kryebashkiakun në detyrë të Vorës, Gentian Picari. Ky i fundit është kallëzuar penalisht...

Vijon rinumërimi i kutive të Durrësit në KAS, numërohen 40 kuti, LSI rikuperon tre vota

Në ambientet e KQZ, në Komisionin e Ankesave dhe Sanksioneve ka nisur për më shumë se 3 orë vijon procesi për rinumërimin e votave...

Rinumërohen 4 kutitë e para në qarkun e Beratit, KAS ndryshon vendimin për votën e kontestuar, ja kujt i kalon

Pas vendimit për pranimin e ankesës së LSI, KAS ka filluar procesin e rinumërimit të 114 kutive në qarkun e Beratit.Deri më tani janë...

Ironia e Shkëlzen Berishës: Si mund të jenë gjirokastritët koprracë kur vetëm 1 person ka dhënë 14 vota

Partia Demokratike dhe LSI kanë depozituar në KAS ankimimet për zgjedhjet e 25 prillit, ku mes të tjerash ka denoncime për tentativa për votim...

Deputetët me më pak vota që do të hyjnë në Kuvend, në listë edhe Monika Kryemadhi, Vangjel Dule e Najada Çomo

Në zgjedhjet e 25 prillit qytetarët shqiptarë kishin mundësi të votonin jo vetëm për partinë, por edhe për kandidatin e preferuar.Por në Parlamentin e...

Lajmet e fundit