Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
37 %
1kmh
0 %
Enj
20 °
Pre
19 °
Sht
18 °
Die
19 °
Hën
15 °
E enjte, 23 Mars, 2023

TAG

voskopoje

Pamje të trishta, bie çatia e Kishës së vitit 1722 në Voskopojë

Voskopoja njihet për 22 kishat e vjetra, ku vetëm 8 janë sot funksionale. Emisioni “Stop” pa nga afër Kishën e Kryeengjëjve, Shën Mihailit dhe Gabrielit,...

Tek “Parisi i Ballkanit” gjenden disa nga afresket më të mrekullueshme, një udhëtim magjik brenda kishave të Voskopojës (FOTOT)

Thellë në Shqipërinë juglindore, një fshat i vogël mban pesë kisha që kanë një nga përqendrimet më të mëdha të afreskeve të krishtera orthodokse...

National Geographic reportazh për Voskopojën: Disa nga afreskët më magjik në botë mund të gjenden në “Parisin e Ballkanit”

Revista e famshme National Geographic i ka dedikuar një reportazh qytetit të Korçës si dhe kishave mahnitëse të Voskopojës, duke nxjerrë në pah artin...

Digjet një sipërfaqe me pyje në Voskopojë, shkak rrëzimi i shtyllës së tensionit (FOTO)

Një sipërfaqe me pyje është përfshirë nga flakët mbrëmjen e sotme në Voskopojë. Ngjarja ka ndodhur në urën e Shipskës ndërsa flakët janë përhapur...

Baste sportive dhe kontrabandim mallrash, arrestohen 4 persona në Korçë

Katër persona janë arrestuar nga policia në Korçë në kuadër të operacionit “Basti i fundit”, për goditjen e informalitetit. Uniformat blu bëjnë me dije se...

Rama për fundjavë në Voskopojën e mbuluar me dëborë: Duket si përrallë

Kryeministri Edi Rama si duket këtë fundjavë po e kalon në Voskopojë. Rama ka postuar në rrjetet sociale disa foto përrallore nga Voskopoja e mbuluar...

Rikthehen reshjet e dëborës në Korçë, gjendja e rrugëve në pikat turistike Dardhë e Voskopojë

Në zonat malore të Korçës janë rikthyer reshjet e dëborës. Sipas informacioneve të marra në Dardhë trashësia e dëborës ka arritur deri në 5...

Ndër vendet më të pastra, Voskopoja “mbytet” nga plerat, autoritetet e kanë mendjen te “Festa e Birrës”, zonat turistike lënë për të dëshiruar

Voskopoja edhe pse është ndër vendet me të pastra, duket se edhe aty kjo ka ndryshuar. Siç shihet nga fotot e mëposhtme të siguruara nga...

Niko Peleshi në muzg e me telefon në vesh lutet për Voskopojën, zjarri nuk kursen as tokat e vendlindjes së tij

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi është angazhuar sot personalisht për mbajtjen nën kontroll të flakëve të mëdha në vendlindjen e tij, në Voskopojë të...

Mbërriti urgjent me helikopter, Peleshi nga Voskopoja: Këtu vatra është e rrezikshme sepse depërtoi në zemër të pyllit

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi sapo mori lajmin se një vatër e frikshme zjarri është krijuar në Voskopojë, u nis urgjentisht me helikopter nga...

Lajmet e fundit