Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
54 %
1kmh
0 %
Enj
28 °
Pre
37 °
Sht
34 °
Die
33 °
Hën
35 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

vore

Aksident në Vorë, fugoni me pasagjerë përmbyset në mes të rrugës

Një aksident automobilistik ka ndodhur sot në Vorë. Siç shihet edhe në foton e publikuar në rrjete sociale, një mjet transporti me pasagjerë është...

Të shtëna me armë zjarri në dalje të Tiranës, qëllohet drejt një shtëpie

Të shtëna me armë zjarri raportohen në dalje të Tiranës, në zonën e Prezës. Ngjarja ka ndodhur gjatë orëve të natës.Paraprakisht bëhet me dije...

Policia kontrolle në Vorë, gjen armë e municion ushtarak pranë një sere (DETAJE)

Një armë është gjetur ditën e sotme pranë një sere në fshatin Berxullë. Policia njofton se gjatë kontrolleve të policisë pranë bashkisë Vorë është gjetur...

Pamje të FRIKSHME: Makina kundravajtje në Vorë përplaset kokë më kokë me katër të tjera (VIDEO)

Ky është momenti kur një makinë që siç duket në video po udhëtonte në sensin e kundërt në autostradën Tiranë-Durrës, është përplasur me disa...

Pas 20 vitesh, PS-ja fiton zgjedhjet në Vorë, Veliaj i entuziazmuar: Retorika me prerje duarsh nuk shkoi

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj ka shpallur fitoren edhe në Vorë. Ai ka deklaruar se kanë marrë fitoren me 54% të votave, pas 20 vitesh...

Bashën e presin qindra qytetarë në Vorë: E shikoni si ju kanë katandisur, 8 vite premtime të pambajtura

Kryetari i Partisë Dmeokratike Lulzim Basha është pritur nga qindra mbështetës të PD në takimin e radhës elektoral të zhvilluar në Vorë.Në fjalën e...

“Luli fsheh të shkuarën”, Veliaj nga Vora: E keni parë që nuk del më me Saliun? Nuk na duhet kjo çetë të paaftësh

Nga Vora, kryetari i Bashkisë së Tiranës, në cilësinë e drejtuesit politik të Partisë Socialiste, Erion Veliaj nënvizoi se Shqipërisë i duhen njerëz që...

E RËNDË/ Prej 3 ditësh i larguar nga shtëpia, 50 vjeçari gjendet i vetëvarur në një pallat në braktisur në Vorë

Një 50 vjeçar me iniciale T.K është gjetur i vetëvarur në një pallat të braktisur në rrugën “demokracia” në Vorë.Policia bën me dije se...

Spiropali shkon në Gërdec: Ata janë kthyer në vendin e krimit për biznes, ne jemi këtu për të ndërtuar dhe shëruar plagët e një...

Ministrja Elisa Spiropali, njëherazi drejtuesja e qarkut të Tiranës për zgjedhjet e 2021-shit, ka shkuar sot në Gërdec, aty ku në 15 mars të...

Shkodra, Vora dhe Durrësi ‘ping-pong’ por pa kryebashkiakë, ISP apel institucioneve: Pse s’ka zgjedhje të reja kur e kërkon ligji? Kjo lojë pa sens...

Instituti i Studimeve Politike Prej 13-14 muajsh Shkodra ka kryebashkiak me mandat të përfunduar kushtetues. Ai që konkurroi i vetëm dhe...

Lajmet e fundit