Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
38 %
1kmh
0 %
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
Mër
28 °
E shtunë, 25 Shtator, 2021

TAG

Voltana Ademi

Gjykata legjitimon shkarkimin e Voltana Ademit nga drejtimi i Shoqatës së Bashkive të Shqipërisë

Gjykata ka legjitimuar shkarkimin e Voltana Ademit nga drejtimi i Shoqatës së Bashkive të Shqipërisë duke pranuar regjistrimin e organeve të reja drejtuese të...

“Milioneri” Selami Jenishehri, deputeti kërkon të blejë Vllazninë: Njoftimin do ia dërgoj me shkrim Voltana Ademit

Pasi nuk arriti të fitonte mandatin e deputetit në zgjedhjet e 25 prillit, Selami Jenishehri po mendon të hedhë një hap të madh në...

Ankandi i blerjes së Vllaznisë, biznesmeni padit në SPAK Voltana Ademin: Ka shkelur barazinë për pjesëmarrjen në tendera

Biznesmeni Almiro Gurakuqi ka paditur në Prokurorinë e Posaçme kryebashkiaken e Shkdorës, Voltana Ademin, duke e auzuar për “shpërdorim detyre” në lidhje me ankandin...

Gjykata Kushtetuese kërkoi opinionin e Venecias, caktohet DATA: Ja kur do të vendoset për “fatin” e zgjedhjeve të 30 qershorit 2019

Gjykata Kushtetuese vendosi tre javë më parë t’ia dërgonte Komisionit të Venecias çështjen e 30 Qershorit 2019. Vetë ky institucion deklaroi se ky ishte...

Operacioni për lirimin e plazheve, Voltana Ademi dyshuese: Është jo efektiv, ka korrupsion; jemi në korrik dhe Ministria nuk ka ndarë ende stacionet

Kryebashkiakja e Shkodrës Voltana Ademi, thotë se operacioni i zhvilluar nga Policia në gjithë vendin për lirimin e plazheve, dhe veçanërisht në Velipojë, nuk...

Vrasja e 4-fishtë në Velipojë, reagon Voltana Ademi: Ngjarja mund dhe duhej të ishte parandaluar, nëse policia…

Kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi ka reaguar në lidhje me ngjarjen e rëndë të ndodhur në Velipojë, ku mbetën të vrarë katër persona dhe u...

Voltana Ademi kërkoi paligjshmërinë 30 qershorit, Kushtetuesja PEZULLON gjykimin, do i drejtohet Komisionit të Venecias

Gjykata Kushtetuese ka vendosur pas një seance maratonë me shumë ndërprerje ditën e sotme, që të pezullojë gjykimin për “30 qershorin”. Voltana Ademi si...

Përplasja Ademi-Ndreu, Këshilli Europian i Bashkive ngrin statusin e anëtarësisë së shoqatës dhe jep “ULTIMATUM”: Nisni dialogun!

Këshilli Europian i Bashkive dhe Rajoneve ka reaguar pas përplasjes politike mes kryetares së Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi dhe kreut të Bashkisë së...

Përplasja mes Ademit dhe Pjerin Ndreut, Këshilli Europian i Bashkive dhe Rajoneve e shqetësuar: Palët të nisin dialogun

Pas ankesave të bëra nga kryebashkiakja Voltana Ademi sa i përket sharkimit si kryetare e Shoqatës së Bashkive, ka reaguar edhe Këshillimi Europian i...

Fundi i Qershorit, ditët “e nxehta” që do sprovojnë Gjykatën Kushtetuese: Mbahen seancat për zgjedhjet e 2019, Metën dhe Teatrin Kombëtar

10 ditët e fundit të muajit qershor do të jenë ditë “të nxehta” që do të sprovojnë Gjykatën Kushtetuese. Këtë javë pritet që anëtarët...

Lajmet e fundit